Národní divadlo Moravskoslezské odvysílá recitál Maidy Hundelingové

Národní divadlo moravskoslezské odvysílá online recitál operní pěvkyně Maidy Hundelingové. Premiéra bude ke shlédnutí na YouTube kanále divadla 20. prosince. Záznam divadlo natočilo v sále Divadla Antonína Dvořáka.

Národní divadlo moravskoslezské: Maida Hundeling na natáčení koncertu (foto Martin Kusyn)

Národní divadlo moravskoslezské připravilo pro poslední adventní neděli on-line koncert árií z oper Richarda Wagnera a Giuseppa Verdiho. Zpívá uznávaná německá sopranistka Maida Hundeling, orchestr ostravské opery řídí hudební ředitel souboru Marek Šedivý. Slovem koncert doprovází Jiří Vejvoda. Divadlo odvysílá minirecitál z Divadla Antonína Dvořáka v premiéře na YouTube kanálu NDM v poslední adventní neděli (20. prosince) v 18:30 hodin. Zůstane pak k dispozici až do 2. ledna 2021.  Na koncert naváže rozhovor Jiřího Vejvody s pěvkyní, v němž se vyznala nejen ze svého vztahu k hudbě Richarda Wagnera, ale pochvaluje si práci v Ostravě a hovoří i o plánech pro nadcházející rok. NDM rozhovor nabídne poprvé 29. prosince a na YouTube NDM poté zůstane natrvalo.

Nabídku i návrh výběru árií sopranistka dostala od hudebního ředitele opery NDM Marka Šedivého a jak se ukázalo, šlo o promyšlený dramaturgický počin. „Nejdřív jsem si říkala, že to je náročné a že bude těžké to tak rychle dát dohromady. Já každou z těch árií vnímám jinak, každá je v jiném stylu. Ale je to dobrý výběr. Je tam můj první Wagner (březen 2003) a první Verdi (listopad 2003) a pak také můj „poslední“ Verdi (září 2020 – pozn. role Abigail v ostravském nastudování Verdiho Nabucca) a Wagner (únor 2020). Verdi je hlasová hygiena a pomůže zvládnout zazpívat Wagnera. A řeknu vám, je to zážitek! S každou árií/rolí z tohoto koncertu mne navíc pojí krásná životní vzpomínka,“ řekla Maida Hundeling.

Maida Hundeling, držitelka Ceny Thálie za roli Desdemony v ostravském nastudování Verdiho opery Otello (premiéra byla v říjnu 2017), hostuje v NDM poměrně často: V září 2020 měl premiéru Verdiho Nabucco, kde zpívá roli otrokyně Abigail. Jedna z árií Abigail je také součástí předvánočního recitálu.

Pěvkyně s kosmopolitní kariérou účinkuje v předních operních domech Evropy i světa a též v rozhovoru se vyznává z obdivu především k hudbě Richarda Wagnera. Diváci opery NDM ji znají jako Elsu z Brabantu z Wagnerova Lohengrina (premiéra 2013) nebo jako Jenůfu z Janáčkovy Její pastorkyně (obnovená premiéra inscenace v DAD 2011, derniéra 2014). Přijela nyní do Ostravy mj. i na zkoušky hlavní role v Pucciniho opeře Tosca, kterou režisér Jiří Nekvasil a dirigent Marek Šedivý chystají pro premiéru v únoru 2021.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments