Národní divadlo uvede do konce sezony pět představení

Národní divadlo uvede na závěr sezony pět představení pro omezený počet diváků. Od 10. do 14. června odehraje v historické budově dvakrát inscenaci Manon Lescaut, dvakrát balet Kylián – mosty času a jednou operní koncertní gala s názvem Opera před oponou. Představí se operní sólisté i přední členové obou hudebních těles, Orchestru Národního divadla a Orchestru Státní opery, protože za současných podmínek nelze hrát v plném obsazení.
Kylián – Mosty času: Laura Balogová, Roger Cuadrado, Alice Petite – Národní divadlo (foto Martin Divíšek)

„Na dvě představení, středeční Manon Lescaut a nedělní odpolední Kylián – mosty času, věnujeme prostřednictvím nemocnic vstupenky zdarma zdravotníkům jako poděkování,“ uvedl ředitel Národního divadla Jan Burian. Divadlo nabídne pro veřejnost na každý další z večerů zatím sto vstupenek, aby dodrželo stávající hygienická opatření. „Dojde-li k dalšímu uvolnění, počet vstupenek navýšíme,“ dodal Burian.

Vstupenky v několika cenových kategoriích nebudou číslované. Diváci se budou v hledišti usazovat s odstupem volné řady a volného sedadla mezi jednotlivými skupinami návštěvníků. Ve vydezinfikovaném divadle bude k dispozici dezinfekce rukou. Prodej vstupenek začne v pondělí 18. května.

Touto pěticí představení se Národní divadlo rozloučí s letošní divadelní sezonou. Vstupné za všechna ostatní představení plánovaná původně do konce června se bude nadále vracet. Vstupenky na srpen, září a říjen jsou již v prodeji, předprodej na listopad začne 1. června.

Národní divadlo se připojuje k postupu řady dalších českých divadel v Praze i mimo ni, která počítají s obnovením plného provozu po prázdninách. „Kromě ekonomických důvodů, omezení v oblasti mobility zahraničních umělců a obtížích při práci velkých těles nás k tomu vede i podstata divadelního umění, které je založeno na intenzivní a těsné komunikaci mezi umělci a diváky,“ uvádí divadlo.

První představení v nové sezoně zahraje Národní divadlo 21. srpna na Nové scéně, kdy uvede v předpremiéře novou inscenaci souborů Laterny magiky a Baletu Bon Appétit! Pro divadelní sezonu 2020/2021 plánuje ND 18 premiér – včetně těch, které z důvodu karantény muselo přesunout ze sezony letošní.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat