Národní divadlo uvede do konce sezony pět představení

Národní divadlo uvede na závěr sezony pět představení pro omezený počet diváků. Od 10. do 14. června odehraje v historické budově dvakrát inscenaci Manon Lescaut, dvakrát balet Kylián – mosty času a jednou operní koncertní gala s názvem Opera před oponou. Představí se operní sólisté i přední členové obou hudebních těles, Orchestru Národního divadla a Orchestru Státní opery, protože za současných podmínek nelze hrát v plném obsazení.
Kylián – Mosty času: Laura Balogová, Roger Cuadrado, Alice Petite – Národní divadlo (foto Martin Divíšek)

„Na dvě představení, středeční Manon Lescaut a nedělní odpolední Kylián – mosty času, věnujeme prostřednictvím nemocnic vstupenky zdarma zdravotníkům jako poděkování,“ uvedl ředitel Národního divadla Jan Burian. Divadlo nabídne pro veřejnost na každý další z večerů zatím sto vstupenek, aby dodrželo stávající hygienická opatření. „Dojde-li k dalšímu uvolnění, počet vstupenek navýšíme,“ dodal Burian.

Vstupenky v několika cenových kategoriích nebudou číslované. Diváci se budou v hledišti usazovat s odstupem volné řady a volného sedadla mezi jednotlivými skupinami návštěvníků. Ve vydezinfikovaném divadle bude k dispozici dezinfekce rukou. Prodej vstupenek začne v pondělí 18. května.

Touto pěticí představení se Národní divadlo rozloučí s letošní divadelní sezonou. Vstupné za všechna ostatní představení plánovaná původně do konce června se bude nadále vracet. Vstupenky na srpen, září a říjen jsou již v prodeji, předprodej na listopad začne 1. června.

Národní divadlo se připojuje k postupu řady dalších českých divadel v Praze i mimo ni, která počítají s obnovením plného provozu po prázdninách. „Kromě ekonomických důvodů, omezení v oblasti mobility zahraničních umělců a obtížích při práci velkých těles nás k tomu vede i podstata divadelního umění, které je založeno na intenzivní a těsné komunikaci mezi umělci a diváky,“ uvádí divadlo.

První představení v nové sezoně zahraje Národní divadlo 21. srpna na Nové scéně, kdy uvede v předpremiéře novou inscenaci souborů Laterny magiky a Baletu Bon Appétit! Pro divadelní sezonu 2020/2021 plánuje ND 18 premiér – včetně těch, které z důvodu karantény muselo přesunout ze sezony letošní.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na