Nástupce Zusky v čele Baletu ND? Filip Barankewicz nebo Jiří Bubeníček. Už brzy bude jasno

Odborná komise pro výběr nového šéfa Baletu Národního divadla dnes vybrala ze tří kandidátů dva a doporučila je řediteli divadla Janu Burianovi. Favority jsou Jiří Bubeníček, první sólista drážďanského baletu Semperoper, a první sólista Stuttgartského baletu Filip Barankiewicz.V uzavřeném výběrovém řízení komise zvažovala jako třetí kandidátku primabalerínu Dariu Klimentovou z Anglického národního baletu.

Konečné rozhodnutí komise nechala na Burianovi. Ten podle dřívějších informací vítěze konkurzu zveřejní do konce prosince, spolu s vítězem výběrového řízení na šéfa činohry.Nový umělecký ředitel Baletu Národního divadla převezme soubor po Petru Zuskovi v sezoně 2017/2018. Zuska působil ve funkci patnáct let.

V komisi pro výběr šéfa baletu jsou členové Garanční rady Národního divadla, tedy senátor Jiří Šesták, ředitel Městského divadla Brno Stanislav Moša, ředitelka Dejvického divadla Eva Kejkrtová Měřičková, dramatik Milan Uhde a rektor Akademie múzických umění Jan Hančil, jež doplňují odborníci přímo z taneční profese. Jsou mezi nimi Ivan Liška (ředitel Bayerisches Staatsballett Munich), Ted Brandsen (ředitel Dutch National Ballet), Johannes Öhman (ředitel Royal Swedish Ballet), Mário Radačovský (umělecký šéf baletu Národního divadla v Brně) a Alexandr Katsapov (první sólista Baletu Národního divadla).

Foto archiv

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na