Návrat milého humoru do Čech

Česká taneční „telefonní předvolba“ 420PEOPLE, měla v pondělí 4. ledna 2022 svou odkládanou premiéru s názvem Poprvé a naposledy. Věrní diváci tohoto tanečního uskupení se tentokrát ocitli ve Slévarně La Fabriky, kde už na vás čeká sezení při svíčkách. Uvelebte se. Nechte na sebe padnout náladu kabaretu. Zaposlouchejte se do legendárních songů. Nechte se obsloužit samotnými tanečníky, kteří vám velmi ochotně a s úsměvem naservírují víno. A hlavně, po zbytek večera se prostě jen bavte.

420PEOPLE – Poprvé a naposledy (foto Vojtěch Brtnický)

Jak jsem už v úvodu zmínila, tanečníci se skutečně stali číšníky a mezi vašimi stolečky proplouvají až do té doby, kdy se ocitnou ve svém světě zavřené restaurace kvůli covidové pandemii. Řeší „své“ tradiční starosti, jako je například zkažené maso v případě opětovného plošného zavření podniků, a člověk by si skoro řekl, že toho covidu už tady bylo dost. Ale v této formě ještě ne.

Velmi kvalitní hudební doprovod zajistí skvělí muzikanti s jistou dávkou podobně laděného humoru, mladší pamětníci si jistě vzpomenou na již zaniklou skupinu Nightwork, odkud tyto tváře rozpoznají.

Do prostoru uzavřené restaurace se postupně během večera slézají další nečekané tváře. Mezi výraznější postavy tohoto večera patří rozhodně herečka Anna Polívková, která v této inscenaci získala prostor pobavit diváky svým sólovým výstupem na téma Vltava od Bedřicha Smetany.

Dalším překvapením je i loutka starého dědečka, jež velmi dobře zapadá do nezapadajícího žánru představení.

420PEOPLE – Poprvé a naposledy (foto Vojtěch Brtnický)

A protože to je kabaret, režisér a choreograf Václav Kuneš dal prostor každému tanečníkovi, aby předvedl, co se v něm vlastně skrývá. Dokázal tak využít a po režijní stránce velmi dobře zakomponovat dovednosti každého z tanečníků.

Toto představení nabízí velmi zábavnou podívanou. Zkrátka pohlazení po všech těch globálních útrapách, které teď bohužel neodvratně hýbou našimi životy.

420PEOPLE: Poprvé a naposledy
Tančí 420PEOPLE: Francesca Amante, Simona Machovičová, Filip Staněk, Eliška Jirsová
a další hosté
Animace: Michaela Pavlátová
Video/grafika: Jan Truhlář
Light design: Michal Kříž
Sound design: Filip Jiskra, Jan Maxián
Loutka: www.marionettes.cz

Unikátní série představení: 3.–5. 4. 2022, La Fabrika – Slévárna

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments