Nejlepší falešná sopranistka na světě absolvovala premiéru i v českých kinosálech

Francouzský režisér Xavier Giannoli dnes v pražském kině Lucerna uvedl distribuční premiéru svého filmu Marguerite, který natočil v koprodukci s Českou republikou a Belgií. Večera se zúčastnili koproducent Artemio Benki ze společnosti Sirena Film a členové českého štábu včetně výtvarníka Martina Kurela a herečky Petry Nesvačilové.

Kostýmní drama Marguerite o „nejlepší falešné zpěvačce na světě“, ve kterém vytvořila titulní roli Catherine Frot, mělo ve Francii premiéru 16. září, zatím je zhlédlo přes 200 000 diváků. Vůbec poprvé je režisér představil na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách, kde bylo zařazeno do hlavní soutěže. Nakonec si odneslo jednu z vedlejších cen – P. Nazareno Taddei Award.Xavier Giannoli: Marguerite„Jsem dojatý a jsem rád, že vám mohu představit svůj film v tomto krásném sále. Bylo to pro mě potěšení a čest, že jsem ho mohl točit v Praze. Chtěl bych poděkovat všem členům svého týmu, že mi v tom pomohli, a doufám, že se vám film bude líbit,“ řekl Giannoli před projekcí. Svůj snímek z velké části natáčel v českých lokacích, například v Divadle na Vinohradech a v prostorách právnické fakulty, mimo Prahu pak na zámku Slapy nebo v Mahenově divadle v Brně (informovali jsme zde, naši fotoreportáž z natáčení filmu najdete zde).

Příběh je volně inspirován osudy Američanky Florence Foster Jenkins, operní zpěvačky známé jako „královna kraválu“, která se ve čtyřicátých letech minulého století proslavila svým příšerným hlasem.Xavier Giannoli: MargueriteFilm Marguerite se odehrává v Paříži dvacátých let. Jeho hrdinkou je zámožná žena, milovnice hudby a opery, která už celé roky pravidelně zpívá pro své hosty. Jenže zpívá zoufale falešně a nikdo jí nikdy neřekl pravdu. Vše se zkomplikuje, když se rozhodne zazpívat před skutečným publikem v pařížské Opeře.Xavier Giannoli: MargueriteXavier Giannoli se narodil v roce 1972. Po studiích na filozofické fakultě pracoval nějakou dobu jako novinář, později jako asistent režie. V roce 1993 natočil svůj první krátkometrážní film, pak následovaly ještě čtyři a Marguerite je jeho šestým celovečerním snímkem.

Pro hlas hlavní aktérky při zpěvu nakonec režisér použil dabing, protože falešný zpěv prý začal být pro Catherininy hlasivky nebezpečný. „Takže nám svůj hlas půjčila ‚opravdová‘ pěvkyně a my jsme hodně pracovali na emocích a žertovnosti, které jsem hledal v každé disonanci,“ vysvětlil režisér.

Foto archiv

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat