Nejlepší manažer roku? Ocenění má i ředitel Smetanovy Litomyšle

Mezi finalisty 23. ročníku prestižní soutěže manažerských osobností byl společně se sedmi desítkami osobností vybrán také Jan Pikna, ředitel festivalu Smetanova Litomyšl a současně ředitel stejnojmenné obecně prospěšné společnosti. Na slavnostním vyhlášení výsledků v pražském Paláci Žofín se tento týden pak dočkal hned dvou ocenění. Získal titul Manažer roku 2015 v odvětví služby pro veřejnost a Vynikající manažer malé firmy do 50 zaměstnanců.

Jan Pikna (foto archiv)
Jan Pikna (foto archiv)

O vítězství v jednotlivých kategoriích rozhodovala patnáctičlenná národní komise soutěže v předvečer vyhlášení, výsledek jejich anonymního hlasování byl do poslední chvíle utajován. „Když jsem zjistil, že v mém odvětví do finále postoupil také generální ředitel České filharmonie, kterého sám považuji za nejlepšího manažera v české kultuře, nedělal jsem si žádné naděje,“ přiznal své pocity Jan Pikna. Odvětví služby pro veřejnost je přitom velmi široké a dalším favoritem byl ředitel Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje. „Nemyslím, že bych přesahoval jejich manažerské kvality, nejspíš se i členové komise nechali okouzlit festivalem, který se koná v nádherném prostředí památky UNESCO. Vítězství v kategorii firem do 50 zaměstnanců si také velmi považuji, protože odráží i množství dalších aktivit, kterým se v průběhu roku věnujeme. Komise je dokonce nazvala buditelskými,“ komentoval svoje ocenění ředitel Smetanovy Litomyšle.

Smetanova Litomyšl (foto archiv)
Smetanova Litomyšl (foto archiv)

Jan Pikna (1960) stojí v čele litomyšlského festivalu od roku 1997, za dobu jeho působení se zněkolikanásobil počet hracích dní, počet pořadů i návštěvníků, průměrná návštěvnost přesahuje 95%. Začínal přitom ve zvela jiném oboru: od roku 1984 pracoval jako vývojář, projektant a programátor automatických technologických linek, v devadesátých letech založil vlastní výrobní firmu s elektrotechnickým zaměřením. Hudba a obecně kultura byla ale vždy jeho koníčkem.

Mohlo by vás zajímat


1
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
David Marecek

Kolega Jan Pikna si ocenění plně zaslouží. Vždyť stojí v čele festivalu už 19 let! Měl jsem velkou radost, že ocenění zůstalo mezi hudebními manažery. A slova o “buditelské činnosti” Smetanovy Litomyšle jsou pravdivá. Festival se stále vyvíjí a jeho dramaturgie je tvořivá. Své publikum si umí vychovat, udržet a průběžně rozšiřovat. Pro Českou filharmonii je čest být pravidelným hostem Smetanovy Litomyšle a moc se těšíme na letošní Mou vlast s Jakubem Hrůšou. Janu Piknovi k ocenění ze srdce blahopřeji a těší mě, že si svět byznysu všiml, jak zajímavá, přínosná a konkurenceschopná může být kultura :-)