Německo a Francie uzavřou divadla a zakážou živé koncerty

Francouzský prezident Emmanuel Macron a německá kancléřka Angela Merkel včera oznámili přijetí zpřísněných opatření proti šíření nového typu koronaviru. Reagují tak na rekordní nárůst v denním počtu nově potvrzených případu a hospitalizací s Covidem-19. V obou zemích tak budou od příštího týdne omezeny volnočasové aktivity a uzavřeny všechny kulturní instituce.

Chancellor Angela Merkel (Photo by Henning Schacht – Pool/Getty Images)

Německá kancléřka Angela Merkelová oznámila přijetí nových opatření kvůli rapidnímu nárůstu v počtu infikovaných – ve středu 28. října 2020 jich bylo rekordních 14 964, což je téměř dvojnásobný nárůst oproti minulému týdnu. Zdravotníci také hlásí, že ztrácí přehled o šíření nemoci a nezvládají virus trasovat. V Berlíně nyní hygienici dokonce prosí nakažené, aby sami obvolali lidi, se kterými byli v kontaktu, a poslali je na testy.

Merkelová varovala, že pokud se virus nepodaří zpomalit, německý zdravotní systém se může během několika týdnů zcela zhroutit. V zemi budou od pondělí 2. listopadu omezeny všechny volnočasové aktivity, podobně jako u nás se zavřou divadla, kina, restaurace, bary a muzea. Školy a obchody zatím zůstávají otevřené. Nové nařízení bude platit minimálně do konce listopadu.

Opatření přijatá ve Francii mají být ještě přísnější. Od pátku 30. října má na jejím území začít platit přísný zákaz vycházení, lidé budou moci opustit domov jen kvůli práci, nezbytně nutným nákupům nebo ze zdravotnických důvodů. „Dosavadní opatření nám pomohla, ale jasně se ukazuje, že nejsou dostačující. Potýkáme se s druhou vlnou, která nejspíš bude horší a smrtelnější než ta první,“ řekl včera prezident Emmanuel Macron.

Německo a Francie se tak přidají k jiným evropským státům, které na podzimní koronavirovou vlnu reagují zmražením kultury a omezením volnočasových aktivit. V České republice jsou divadla uzavřená od 12. října, v Itálii pak od pondělí 26. října.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments