Nová sezóna libereckého divadla odstartuje s podtitulem Zrození

Divadlo F. X. Šaldy představuje novou 140. sezonu, tentokrát s podtitulem Zrození. Kromě zářijových oslav jubilea budovy Šaldova divadla je připraveno hned dvanáct premiér, dvě baletní, šest činoherních, tři nové operní a jedna obnovená operní. Milovníci koncertů se mohou těšit na tři symfonické a jeden sborový koncert. Od 19. dubna je navíc v prodeji nové předplatné.
Zrození předplatitele, Divadlo F. X. Šaldy Liberec (zdroj Divadlo F. X. Šaldy Liberec)
Zrození předplatitele, Divadlo F. X. Šaldy Liberec (zdroj Divadlo F. X. Šaldy Liberec)

„Sezona, ve které nás čeká Triumf múz – oslava 140. výročí divadla, sezona, kdy se Divadlo Františka Xavera Šaldy otevře novým výzvám nejen v podobě rodinného předplatného, sezona, ve které dostane každý předplatitel výraznou slevu na vstupné, program k inscenaci zdarma, desetiprocentní slevu při nákupu občerstvení v divadelním klubu DFXŠ a mnoho dalších bonusů,“ představuje plány sezony “Zrození” a nového předplatného ředitelka Linda Hejlová Keprtová.

Již třetí rok po sobě se všechny tři soubory DFXŠ sjednotily a zvolily si společné motto. Po sezoně 2021/22 “S nadhledem” a sezoně 2022/23 “Za světlem” přichází sezona 2023/24 “Zrození”. V září 2023 oslaví budova Šaldova divadla 140. let od doby, kdy byla slavnostně otevřena, a DFXŠ chystá honosné oslavy tohoto významného výročí. Na první společné setkání pod názvem Triumf múz jsou diváci zváni už v sobotu 6. května 2023 od 20:30 hodin před vchodem do Šaldova divadla. Večerní open air zahájí fanfáry, které vznikly pro tento účel a stanou se hymnou DFXŠ, hudba zazní v podání orchestru DFXŠ, tančit bude balet DFXŠ a Múzy představí činohra DFXŠ. Pokračování je pak nachystáno na konec září 2023. Již teď si ale diváci mohou kupovat abonmá na příští sezonu.

Předplatitelé stálí i noví si mohou vybírat z šestnácti skupin rozdělených do čtyř kategorií ve dvou sálech. Zakoupit abonmá je možné na oddělení předplatného z boku Šaldova divadla (pondělí–pátek 8:30–11:00, 13:00–15:30, v měsících květen, červen a září je v úterý prodloužena otevírací doba do 17:00) nebo online na webových stránkách divadla. Mezi výhody abonmá DFXŠ patří výrazná sleva oproti nákupu jednotlivých vstupenek, abonentka je přenosná, program k představení zdarma, sleva 10 % na nápoje v divadelním klubu ŠD a spousta dalších. Speciálních slev mohou využívat děti do 15 let, studenti, senioři 65+ či ZTP. Nově se také výhod dostane rodičům, kteří zakoupí rodinné předplatné, první dítě má totiž nárok na slevu 50 % z předplatného, druhé ho má dokonce za 1,- Kč.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments