Opera PLUS
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
  • Encyklopedie
  • O nás
  • Více
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Klasika
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Postřehy
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Týden s Tancem
Čtení Novým uměleckým šéfem souboru opery a operety Moravského divadla bude basista Jiří Přibyl
sdílejte:
Opera PLUSOpera PLUS
Font ResizerAa
Mobilní menu Opera PLus
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
  • Encyklopedie
  • O nás
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Klasika
    • Postřehy
    • Týden s tancem
Napište nám
data-width="" data-height="" data-small-header="false" data-adapt-container-width="true" data-hide-cover="false" data-show-facepile="true">
Opera PLUS
Připojte se k největší komunitě klasické hudby Přihlásit se
Sledujte nás
© Opera PLUS 2025 - Všechna práva vyhrazena
OperaZprávy

Novým uměleckým šéfem souboru opery a operety Moravského divadla bude basista Jiří Přibyl

Moravské divadlo Olomouc oznamuje změnu ve vedení souboru opery a operety. Novým uměleckým šéfem se stane dlouholetý sólista Moravského divadla Jiří Přibyl. Ve funkci nahradí odcházející Veroniku Kos Loulovou.

Vlasta PechováPR
Publikováno 13/02/2025
sdílejte:
3 minut čtení
sdílejte:
Jiří Přibyl (zdroj Jiří Přibyl)
Jiří Přibyl (zdroj Jiří Přibyl)

Z výběrového řízení, do kterého se přihlásilo jedenáct uchazečů, komise doporučila řediteli divadla pro další pohovory dva kandidáty, Jiřího Přibyla a Marka Prášila.

„Oba kandidáti během pohovorů prokázali vynikající dovednosti a kompetence, vůli vést soubor a rozhovory s nimi byly velmi inspirativní. V současném kontextu, kdy se bavíme o nastavení kooperace mezi souborem opery a operety Moravského divadla a Moravskou filharmonií, mi vyšel Jiří Přibyl jako kandidát, který bude schopen s námi na tomto úkolu spolupracovat. Zároveň věřím, že se mu povede svým lidským přístupem a dlouholetou zkušeností z jeviště získat maximální důvěru všech kolegů,“ uvedl David Gerneš, ředitel Moravského divadla a Moravské filharmonie.

Mezi první kroky, které Jiří Přibyl bude ve své nové pozici muset udělat, patří především úkol převzít celou agendu vedení souboru po odcházející šéfce a stmelit soubor a začít se podílet ve spolupráci se Zsoltem Hamarem a dalšími kolegy na nastavení kooperace mezi symfonickým orchestrem MFO a souborem opery. „Naší prioritou je zajistit konstruktivní a inspirativní prostředí pro všechny členy souboru v kontextu, v němž se nacházíme. Jiří Přibyl bude na všech úkolech spolupracovat s celým týmem lidí. Jedná se nejen o stávající spolupracovníky, ale i nové posily, které budeme v dohledné době představovat,“ dodal Gerneš.

Jiří Přibyl přichází s bohatými zkušenostmi z operního prostředí a dlouholetou praxí a znalostí prostředí konkrétně v Moravském divadle, kde působí už šestnáct let. Ve své práci chce navázat na dramaturgické směřování operního repertoáru Moravského divadla Olomouc.

„Svou činností chci navázat především na novodobou poválečnou historii opery MDO, kdy pod vedením významných osobností hudebního světa byly uváděny české premiéry domácích i světových oper a v neposlední řadě méně frekventovaná díla. V přístupu ke tvorbě inscenací budu vycházet společně s dramaturgem z respektu k dílům samotným, k jejich autorům a obecenstvu. Mou hlavní vizí je uvádět inscenace v moderní, nikoliv módní inscenační koncepci, oslovovat autory soudobé hudební tvorby a uvádět díla reflektující současná témata,“ uvedl Přibyl.

Jiří Přibyl je zkušený operní pěvec, který působil na významných operních scénách v České republice i v zahraničí. Kromě své pěvecké a herecké kariéry se věnoval i pedagogické činnosti a organizování kulturních projektů. Jeho zkušenosti a odborné znalosti budou klíčové pro rozvoj operního souboru.

Vedení Moravského divadla a Moravské filharmonie věří, že tato změna přispěje k posílení souboru a zajištění kvalitní operní tvorby pro nadcházející sezony.

Jiří Přibyl bude jmenován na tři roky.

TémataJiří PřibylMarek PrášilMoravská filharmonie OlomoucMoravské divadlo OlomoucVeronika Kos Loulová
Sdílet článek
Facebook email zkopíruj odkaz vytisknout
sdílejte:
Předchozí článek Česká filharmonie vypisuje konkurz do Orchestrální akademie do skupiny lesních rohů
Další článek Meredith Monk (zdroj Meredith Monk) Šedesát let na scéně a stále ohromuje svět. Hlas Meredith Monk nemá hranice
5 1 hlasovat
Ohodnoťte článek
Odebírat
Přihlášení
Upozornit na
guest
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opera PLUSOpera PLUS
Sledujte nás
© 2025 Opera PLUS
wpDiscuz
Vítejte zpět!

Přihlášení k účtu

Username or Email Address
Password

Zapomenuté heslo?

Not a member? Sign Up