O kurzy a workshopy Moravského divadla Olomouc je velký zájem

Baletní či režijní workshopy, ale i kurz rétoriky nebo dabingu nabídne na jaře letošního roku zájemcům Ateliér Moravského divadla v Olomouci. O kurzy i workshopy je podle zástupců divadla mezi veřejností velký zájem, svědčí o tom obdobné vyprodané akce, které se odehrály na začátku letošního roku. Jak sdělila mluvčí divadla Pavlína Dočkalová, na kurzy Ateliéru MDO, vzdělávací platformy při MDO, jezdí zájemci z kraje a také ze vzdálenějších koutů republiky.
Baletní workshop, Moravské divadlo Olomouc (zdroj Moravské divadlo Olomouc)
Baletní workshop, Moravské divadlo Olomouc (zdroj Moravské divadlo Olomouc)

Zájemci se mohou těšit například v sobotu 9. března na baletní workshop pro dospělé, který povede primabalerína a sólistka baletního souboru Sawa Shiratsuki. „Na úspěšný listopadový kurz rétoriky s Pavlem Hekelou navazuje jeho další řada, která zahrnuje čtyři intenzivní dubnové lekce. Kurz je vhodný jak pro laiky, kteří si chtějí vylepšit své komunikační a prezentační dovednosti, tak pro profesionály,“ uvedla mluvčí divadla Pavlína Dočkalová.

V polovině dubna chystá divadlo víkendový herecko-režijní workshop, který povede Michaela Doleželová a šéf činohry Roman Vencl. V květnu bude následovat první kurz dabingu s členkou činohry Vladimírou Včelnou. „Připravuje se i další program pro děti, jako je již tradiční dramatická dílna nebo nový koncept v podobě jarní lidové dílny,“ doplnila Dočkalová.

Workshopy Ateliéru Moravského divadla Olomouc mají velkou popularitu, svědčí o tom například lednový Divadelní kurz první pomoci, který se uskutečnil ve spolupráci s krajskou zdravotnickou záchrannou službou. Kurz vycházel z opery Ad Matrem vyprávějící o chlapci, který se rodičům ztratí v horách. O netradiční kurz mají zájem i pedagogové na základních školách, divadlo proto nyní připravuje speciální edici zásad první pomoci i pro ně.

Rychle vyprodané byly také interaktivní besedy a kurzy se zaměřením na představení divadelních profesí, návštěvníci mohli nahlédnout do prostor garderoby nebo do vlásenkárny. „Tento koncept je velmi populární, proto jej určitě zopakujeme. Do budoucna bychom chtěli zrealizovat třeba i interaktivní besedu s naším panem dirigentem, a odkrýt tak lidem další zajímavou profesi,“ uvedla vedoucí Ateliéru MDO Petra Slezáčková.

Ateliér MDO vznikl v sezoně 2021/2022 z iniciativy herečky Jany Posníkové. Jde o vzdělávací platformu při Moravském divadle Olomouc, která se snaží přiblížit divadlo všem generacím prostřednictvím atraktivních workshopů, dramaturgických úvodů, besed, otevřených zkoušek, programů pro děti a studenty a dalšími aktivitami.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments