Ondrej Šoth už není ředitelem bratislavského SND

Dosavadní generální ředitel bratislavského Slovenského národního divadla Ondrej Šoth požádal ministra kultury Daniela Krajcera o uvolnění z funkce. Ministr dnes na tiskové konferenci oznámil, že Šothovu žádost přijal. Ondrej Šoth tak v SND po svém necelém roce a půl působení ve vedoucí funkci končí.


Ondrej Šoth, o jehož jmenování do čela SND se rozhodlo loni v březnu a který se funkce ujal loňského 3.května, odchází z postu šéfa první slovenské scény poté, co ministerská kontrola našla v divadle celou řadu nedostatků a pochybení, mimo jiné i v oblasti hospodaření (více ve zprávě zde). Ministr kultury dnes současně prohlásil, že „bude důrazně trvat na náhradě sumy, kterou ukázala kontrola“. Dočasným vedením Slovenského národního divadla je pověřen šéf technicko provozního úseku Milan Vajdička. Na místo ředitele SND Bratislava bude vypsán konkurz.

Odcházející Ondrej Šoth dnes uvedl, že se rozhodl abdikovat hlavně kvůli tomu, aby uklidnil současnou napjatou situaci okolo SND, a také proto, aby se plně mohl věnovat svojí umělecké práci. V tiskovém prohlášení, které divadlo vydalo, se tvrdí, že Šothovo rozhodnutí odstoupit nesouvisí s výsledkem dotyčné kontroly.

Kontrolu ministerstvo do SND poslalo v květnu, na základě informací o nehospodárném nakládání se státním majetkem. Kontrola skončila v polovině srpna. Jak vyplývá ze závěrečné zprávy a dalších v tuto chvíli dostupných informací, celkové porušení rozpočtových pravidel je vyčísleno sumou nejméně 436 tisíc eur.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments