Opavská opera má nového šéfa, Janu Andělovou vystřídal Lubor Cukr

Vedení Slezského divadla v Opavě odpoledne oznámilo, že dnešního dne byl na pozici šéfa tamního souboru opery jmenován Lubor Cukr. Podle tiskové zprávy divadla prošel dvoukolovým výběrovým řízením a byl vybrán jako nejvhodnější z uchazečů. Nahradí tak Janu Andělovou Pletichovou, která byla řízením operního souboru doposud pověřena.

Lubor Cukr (zdroj FB umělce)

Podle Slezského divadla Lubor Cukr (1974) naplňuje jak svou uměleckou, tak provozní praxí všechna kritéria, kterými by měl šéf opery disponovat. Kromě režijních výsledků má za sebou řízení provozu tak náročných útvarů, jako je Státní opera Praha, včetně marketingu. Zároveň má i zkušenosti z pedagogické práce, což bude důležité při plánovaném oslovení mladé generace jak interpretů, tak diváků. Vzhledem k tomu, že ve Slezském divadle již několikrát hostoval, zná dobře i soubor opery. Díky jeho pracovním kontaktům v českém i evropském operním divadle je zde šance otevřít naše divadlo všem těmto žádoucím vlivům. Jeho jmenování se jeví jako důležitý impuls pro další rozvoj souboru, uvedlo Slezské divadlo v dnešní tiskové zprávě.

Jana Andělová Pletichová bude v divadle dále působit jako zástupkyně šéfa, dramaturgyně a režisérka. Lubor Cukr ve Slezském divadle Opava doposud režíroval Mozartovu operu La clemenza di Tito (2010), Dvořákova Čerta a Káču (2013), Čajkovského Eugena Oněgina (2014) a Mascagniho Sedláka kavalíra (2016). V současné době s tamním souborem chystá premiéru Orffovy Chytračky.

Slezské divadlo Opava (foto archiv)

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat