Open air festival Moravské divadelní léto se vrací do Smetanových sadů

Open air festival Moravské divadelní léto, který už tradičně pořádá Moravské divadlo Olomouc, proběhne od 15. do 28. června 2023 ve Smetanových sadech v Olomouci.
Moravské divadelní léto 2023 (zdroj Moravské divadlo Olomouc)
Moravské divadelní léto 2023 (zdroj Moravské divadlo Olomouc)

Letní scéna bude umístěna ve Smetanových sadech u oranžerie a doplňovat ji bude chillout zóna, kde budou probíhat doprovodné aktivity. Dvoutýdenní program zahájí ve čtvrtek 15. června Balet gala. Představí se zde sólisté a sbor baletu Moravského divadla společně se studenty Taneční konzervatoře Brno. „Vybraní studenti, kteří tančí v našich baletech Bajadéra, Giselle, Louskáček a Ivan Hrozný, se tentokrát představí v sólových rolích baletu Carmen na hudbu Rodiona Ščedrina, který bude tvořit první část večera. Nutno podotknout, že se nejedná o totožnou choreografii, kterou baletní soubor premiérově uvedl letos v dubnu. Ve druhé části pak vystoupí domácí sólisté a baletní sbor v ukázkách z klasického a současného repertoáru,“ prozradil k programu slavnostního zahájení šéf baletu Jan Fousek.

Ateliér MDO si připraví výtvarné a dramatické dílny, fotokoutek a malování na obličej u dětského představení Miniopery. „Hudební pohádky autorů Uhlíře a Svěráka, v nichž účinkují dospělí spolu s dětmi, uvedeme 17. a 24. června. Dvakrát také zařadíme oblíbené komedie Splašené nůžky a Sluhu dvou pánů, které mají u diváků velký úspěch a bývají rychle vyprodané,“ uvedla vedoucí uměleckého provozu Veronika Hessová. Během festivalu proběhnou i dvě derniéry. „Diváci se budou moci netradičně rozloučit s operetou Mamzelle Nitouche a činoherní komedií Jméno. Poslední uvedení pod širým nebem je určitě milým zpestřením nejen pro diváka, ale i pro samotné účinkující,“ prozradil ředitel Moravského divadla David Gerneš.

Program doplní ještě komedie britského dramatika Robina Hawdona Dokonalá svatba a zakončí jej muzikál souboru opery a operety Noc na Karlštejně. Příjemným zpestřením bude i tentokrát stand up show Děláme to ve třech. Novinkou, kterou si připraví Ateliér MDO, bude divadelní kvíz. V rámci doprovodného programu vystoupí i pouliční umělci.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments