Open air koncert FOK ve Valdštejnské zahradě se odehraje bez publika

Tradiční open air koncert ve Valdštejnské zahradě, který vždy otvírá novou sezonu Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, se letos odehraje bez publika. Vzhledem k současnému vývoji pandemické situace bude vystoupení konané 26. srpna živě streamováno. Krizový štáb Senátu rozhodl, že se v prostorách Valdštejnské zahrady nebudou až do odvolání konat hromadné akce pro veřejnost.​
FOK, Valdštejnská zahrada (foto Petr Dyrc / zdroj FOK)

Program koncertu, na kterém bude FOK dirigovat Jan Kučera, nabídne díla Ludwiga van Beethovena, Petra Iljiče Čajkovského a filmovou hudbu z filmů Piráti z Karibiku, Hra o trůny, Adéla ještě nevečeřela a dalších.

FOK vystoupil ve Valdštejnské zahradě poprvé 21. května 1949 s dirigentem Václavem Smetáčkem. Koncerty v tomto areálu patřily v 50. a 60. letech k letním povinnostem orchestru. O jednom z nich napsal povídku Prokopnutý buben Bohumil Hrabal. Tradici se podařilo obnovit v roce 2014. Open air FOK navštívily každoročně stovky lidí.

Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK zahájí sezonu 2020/2021 16. září v Obecním domě inauguračním koncertem nového šéfdirigenta Tomáše Braunera. Od roku 1952 funguje FOK jako reprezentační těleso hlavního města Prahy. Jeho domovskou scénou je Obecní dům.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments