Opera 2013: La Dafne do Prahy přece jen přijede, známy jsou již i termíny předání festivalových cen

Vedení Festivalu hudebního divadla Opera 2013 se nakonec podařilo zajistit náhradní termín za z důvodů nemoci zrušené lednové představení Hanzlíkovy a Zouharovy La Dafne. Takže: v neděli 21. dubna 2013 v Českém muzeu hudby na Malé Straně budou mít pražští fanoušci posoudit další z inscenací Rocca, která má být jakousi sdílenou slavností umělců a publika ve společném prostoru, a která by se tak měla být jakousi definitivní tečkou za letošním festivalem.

I když… – ne tak docela: na předání totiž ještě čekají festivalové ceny, takzvané Libušky, skleněné artefakty, které – podobně jako i pro uplynulé ročníky – vyrobila firma Preciosa Ornela podle návrhu Václava Hanuše ve sklárně v Desné.A právě v těchto dnech pořadatelé festivalu oznámili termíny předání cen, vždy přímo na „domácím“ jevišti toho kterého souboru:

V sobotu 30. března 2013 před představením Massenetova Dona Quichotta bude na jevišti libereckého Divadla F. X. Šaldy předána Cena poroty kritiků za nejlepší festivalovou inscenaci. Ve středu 24. dubna 2013 před představením opery Voda a vzduch v Arcidiecézním muzeu Olomouc převezme Tomáš Hanzlík a Ensemble Damian Cenu ředitelky festivalu. V pondělí 29. dubna 2013 před přestavením Verdiho Rigoletta budou v Jihočeském divadle České Budějovice – konkrétně na jevišti Metropolu – předány dvě ceny: Cena diváků za nejlepší festivalovou inscenaci – tak jak ji naservírovala režisérka Jana Kališová – a také Cena poroty emeritních sólistů Národního divadla za mimořádnou interpretaci role, kterou za svoji Gildu získala Jana Šrejma Kačírková.No a konečně v neděli 21. dubna 2013 před již zmíněným představením La Dafne v Českém muzeu hudby v Praze dojde také na náš portál, který převezme Cenu výboru Jednoty hudebního divadla…

www.festival-opera.cz

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat