Operu v Sydney museli evakuovat, pouhý den před premiérou Lovců perel s Breslikem

Australská policie dnes evakuovala všechny osoby z budovy Opery v Sydney a v pobřežní čtvrti Manly. Operace se uskutečnila na základě “informací na sociálních sítích”, jak napsal zpravodajský server BBC News. Podle australského listu Sydney Morning Herald, jehož verzi zatím policie oficiálně nepotvrdila, mělo jít o hrozbu bombou na přívozu mezi čtvrtí Manly a částí sydneyského přístavu známou jako Circular Quay. Policie operaci ukončila zhruba po hodině, aniž cokoli našla.

Opera Sydney (foto archiv)
Opera Sydney (foto archiv)

V proslulé sydneyské Opeře byly zrušeny odpolední koncerty a podle záběrů z vrtulníků byla tato obvykle rušná oblast zcela vylidněná. Zastaven byl také provoz přívozu do Manly. Policie oblast uzavřela kolem druhé odpoledne místního času a obehnala ji kovovými zátarasy. Podle úřadů šlo o “preventivní opatření”, napsal Sydney Morning Herald.

Opera Sydney (foto archiv)
Opera Sydney (foto archiv)

Právě dnes přitom v Opeře v Sydney vrcholí přípravy na premiéru nové inscenace Bizetových Lovců perel, která má premiéru už zítra, s Pavolem Breslikem jako jedním z protagonistů, dirigentem je Guillaume Tourniaire.

Opera Sydney (foto archiv)
Opera Sydney (foto archiv)

Australan Craig Gill byl právě uvnitř Opery a kupoval si lístky na představení, když se objevila policie a všechny vyzvala k odchodu. “Myslel jsem si, že je to součást představení,” řekl novinářům. Evakuace budovy podle jeho slov chvíli trvala, ale vše se odehrálo v klidu a bez paniky, protože nikdo vlastně netušil, oč se jedná. “Ale lístky jsem koupil, a to je všechno, na čem mi záleží,” dodal.

Restaurace Bennelong v budově Opery nadále přijímá rezervace na dnešní večer a podle její recepční se neděje nic nezvyklého. “Provoz běží jako obvykle,” uvedla.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na