Orchestrální akademie PKF — Prague Philharmonia zahraje v Celetné

V úterý 10. 5. 2022 se od 19:00 v Salonu Celetná uskuteční koncert členů Orchestrální akademie orchestru PKF — Prague Philharmonia. Dramaturgii koncertu orchestrální akademici vytvořili z hudby pro nejrůznější komorní uskupení. V průběhu večera zazní hudba Josepha Haydna, Franze Schuberta, Francise Poulenca, Jacques Iberta či Reinholda Glièra.

Orchestrální akademie PKF — Prague Philharmonia (zdroj PKF — Prague Philharmonia)
Orchestrální akademie PKF — Prague Philharmonia (zdroj PKF — Prague Philharmonia)

Orchestrální akademie PKF — Prague Philharmonia vznikla v roce 2008 jako vůbec první projekt tohoto typu v České republice. Každý rok přivítá orchestr do své rodiny dvanáct až čtrnáct mladých, talentovaných hudebníků. Těm pomáhají hráči PKF — Prague Philharmonia získat kvalitní orchestrální praxi a s entusiasmem jim předávají základy filosofie hry PKF: preciznost, smysl pro souhru a detail, uměleckou pokoru, přátelství a respekt.

Členové Orchestrální akademie se hned od počátku zapojují do uměleckých projektů PKF. Absolvují koncerty nejen v České republice, ale i v zahraničí, mají možnost vystoupit v komorních cyklech PKF a účastnit se nahrávacích projektů. Koncert v Salónu Celetná je pro ně navíc výjimečnou možností uspořádat svůj vlastní, výsostně „akademický“ koncert, v rámci kterého uplatní nejen své virtuózní dovednosti ale i dramaturgické a produkční schopnosti.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments