Osmý ročník Letních hornových kurzů v Broumově spustil registraci uchazečů

Letní hornové kurzy Broumov už znají termín konání pro rok 2022. Osmý ročník mezinárodního setkání se uskuteční ve dnech 31. července – 6. srpna 2022 v broumovském klášteře. Registrace byla právě spuštěna – zájemci se mohou přihlásit online.

Společné foto účastníků Letních hornových kurzů 2021 v Broumově (foto Letní hornové kurzy Broumov)
Společné foto účastníků Letních hornových kurzů 2021 v Broumově (foto Letní hornové kurzy Broumov)

Renomovaní lektoři, krásné prostředí národní kulturní památky broumovského kláštera, interaktivní workshopy, individuální lekce i lekce komorní hry, koncerty a bohatý doprovodný program. To jsou Letní hornové kurzy, které se v Broumově budou konat na začátku srpna už poosmé.

„Díky účasti špičkových domácích pedagogů i zahraničních lektorů se kurzy etablovaly jako jedna z největších evropských akcí podobného charakteru. V loňském roce jsme přivítali i přes nepřízeň pandemie sedmdesát hornistů z celé Evropy!“ říká zakladatelka a umělecká garantka kurzů, hornistka Zuzana Rzounková, a dodává: „Pro mě osobně jsou kurzy výjimečné také prostředím, kde se konají a přátelskou atmosférou. Každoročně je pro mě velkou výzvou splnit všem jejich očekávání, a proto se snažím oslovovat ty nejlepší osobnosti hornového světa, které pak tvoří jedinečný celek. Mezi letošními zahraničními hosty budou švýcarský hornista a pedagog na univerzitách v Lucernu a Lausanne Olivier Darbellay a německý hornista Jens Plücker, který ve svém domovském orchestru NDR Elbphilharmonie Orchester řídí i orchestrální akademii.“

Lektory 8. ročníku Letních hornových kurzů budou: Zuzana Rzounková – sólohornistka Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK a pedagog JAMU v Brně, Olivier Darbellay – sólohornista Bernského symfonického orchestru a Kammerorchester Basel, profesor na hudebních akademiích v Lucernu a Lausanne, Jens Plücker – sólohornista NDR Elbphilharmonie Orchester a ředitel orchestrální akademie NDR Elbphilharmonie Orchester, Prof. Jindřich Petráš – proděkan hudební fakulty JAMU v Brně a pedagog hry na lesní roh JAMU v Brně, Jan Vobořil – sólohornista České filharmonie a pedagog HAMU v Praze, Martin Sokol – první hornista Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK a Lenka Němcová – pedagožka ZUŠ Police nad Metují a Broumov; klavírní doprovod zajistí Jana Goliášová a Eva Macková.

Kurzy jsou vhodné pro studenty konzervatoří a akademií, i žáky ZUŠ, bez omezení věku. Účastníci kurzů se v průběhu týdne potkají se všemi lektory v individuálních hodinách, získají zkušenosti v komorní hře, ve hře orchestrálních partů, i na workshopech zaměřených na různá témata týkající se hry na lesní roh. Cenné koncertní zkušenosti získají v rámci koncertů v různých akustikách, které nabízí jak broumovský klášter, tak kostely broumovské skupiny, nebo open air společná skupinová vystoupení. Součástí akce je tradičně výstava lesních rohů a příslušenství domácích i zahraničních výrobců, lekce jógy, meditace, v rámci mimohudebního programu získají účastníci povědomí o české historii skrze prohlídky broumovského kláštera, i o ekologických aktivitách regionu Broumovsko prostřednictvím návštěvy místní biofarmy.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments