Ostravská filharmonie ani NDM zatím neplánují rušení akcí

Národní divadlo moravskoslezské (NDM) ani Janáčkova filharmonie Ostrava (JFO) zatím akce s návštěvností nad 500 lidí neruší. Krajská bezpečnostní rada v pondělí uvedla, že akce, kde se předpokládá účast víc než 500 lidí, organizovat nedoporučuje. Divadlo i filharmonici vyčkají nejméně do doby, než zasedne bezpečnostní rada státu, která se opět sejde ve středu ráno. Novinářům to řekly mluvčí NDM a JFO Šárka Swiderová a Jana Knižátková.
Divadlo Antonína Dvořáka Ostrava (zdroj commons.wikimedia.org/Sveter)

Zrušení akcí s očekávanou návštěvností nad 500 lidí doporučil kraj v pondělí. „Nemůžeme to zakázat, ale nedoporučujeme,“ uvedl hejtman Ivo Vondrák. V případě menších akcí jsou podle něj vhodná zvýšená hygienická opatření a vybavení prostor dezinfekčními gely. Ostravský primátor Tomáš Macura uvedl, že město se doporučením bude řídit a velké akce pořádat nebude.

Kraj tak například odložil předání ceny Sportovec roku. „Vítěze vyhlásíme pravděpodobně v červnu, řeší se náhradní termín,“ uvedla mluvčí kraje Nikola Birklenová.

Příspěvkové organizace města jako právě Národní divadlo moravskoslezské a či Janáčkova filharmonie Ostrava zatím k podobnému opatření nepřistoupily. „Zatím nic nerušíme. Počkáme na zasedání bezpečnostní rady státu,“ řekla mluvčí divadla Swiderová. V případě divadla mohou být ohroženy například vyprodaná představení v Divadle Jiřího Myrona, jehož kapacita je 600 míst. „Zintenzívnili jsme úklid všech prostor včetně divadel, dalšími dezinfekčními prostředky zásobujeme především divadla. Nakupujeme podle možností, které na trhu jsou. Pro další opatření vyčkáme na další rozhodnutí, především bezpečnostní rady státu či dalších pokynů našeho zřizovatele,“ řekla Swiderová.

Podobně se zatím rozhodlo i vedení Janáčkovy filharmonie. Chce například uskutečnit čtvrteční koncert Severské mýty a příroda v hudbě, na který má dorazit okolo 700 lidí.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat