Pardubická filharmonie zahraje v nové sezoně i dětem

Komorní filharmonie Pardubice v příští sezoně uspořádá tři koncerty pro děti a jejich rodiče. Setkání se tentokrát zaměří na strašidla, sladkosti a slavnosti v hudbě. „Protagonisty budou hostující dirigent Marko Ivanović a muzikolog Petr Kadlec. Jsem ráda, že nám zachovávají svoji přízeň,“ říká ředitelka filharmonie Jarmila Zbořilová.
Komorní filharmonie Pardubice (zdroj KFP)

Koncerty filharmonie odehraje v březnu až květnu. Strašidelné a podivuhodné postavy budou diváci objevovat v dílech Ludwiga van Beethovena, Giuseppe Verdiho nebo Modesta Petroviče Musorgského.

Druhý koncert dětem představí postavy Cukrového království, jemuž dominuje hrad Cukrburg. Jeho hudební podobu ve svém baletu Louskáček vytvořil Petr Iljič Čajkovskij. Třetí koncert se bude zabývat hudebními slavnostmi v hudbě J. S. Bacha, W. A. Mozarta nebo Antonína Dvořáka.

Pro děti z mateřských škol a prvních a druhých tříd základních škol je určený Karneval zvířat. Hudební suitu o 14 větách složil francouzský skladatel Camille Saint-Saëns v roce 1886. Labuť a violoncello, slon a kontrabas, klokani a klavír mají podle něj mnoho společného.

Druhý koncert, který má filharmonie pro nejmenší posluchače v nabídce, je Trápení pana Bambuly aneb Nezbedná kapela. Dětem z prvních tříd prozradí, jaké nástroje jsou v orchestru zastoupeny.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat