Pařížská opera jako luxusní Airbnb s motivy Fantoma opery

Pokud hledáte na léto ubytování v Paříži, máte jedinečnou možnost přespat v nejluxusnějším operním domě – Palais Garnier. V současné době je k dispozici na Airbnb – a noc v něm vás vyjde na pouhých 37 eur. Na jednu noc tak budete moci složit hlavu v honosné pozlacené lóži pařížské opery, která se stala inspirací pro román a později muzikál Fantom opery.
Gerald Butler jako Fantom opery (foto Warner Bros)

Letos v létě otevře Palais Garnier na jednu noc své dveře jako nejhonosnější Airbnb na světě. Dvě osoby budou moci přespat ve velkolepé Čestné lóži, která byla přestavěna na ložnici s pozlaceným nábytkem a plyšovou červenou výzdobou. Tato velkolepá komnata nabízí výhled na hlavní jeviště a stropní fresku namalovanou Marcem Chagallem.

Pobyt, který nabízí Airbnb u příležitosti souběžného uvedení muzikálu Fantom Opery v 15 zemích v roce 2023, bude hostit Véronique Leroux, pravnučka Gastona Lerouxe, autora původního románu Fantom opery. „Příběh mého pradědečka inspiroval v průběhu věků tolik lidí. Je to ideální příležitost uctít jeho památku a zprostředkovat fanouškům jedinečný životní zážitek v prostorách, kde se odehrává děj jeho románu,“ uvedla Véronique Leroux.

Dva šťastlivci budou mít také možnost prohlédnout si běžně skryté prostory opery, které zahrnují jinak nepřístupné archivy a proslulé podzemní jezero, jež se objevilo v Lerouxově knize. Součástí pobytu je také soukromá baletní lekce s tanečníkem pařížské opery a exkluzivní recitál v podání umělců pařížské operní akademie se šampaňským a předkrmem.

Pařížská opera (zdroj Airbnb)
Pařížská opera s lóží č. 37 (zdroj Airbnb)

Poté bude pro hosty připravena večeře ve Foyer de la Danse, soukromé taneční zkušebně za jevištěm, kterou využívají tanečníci, a nakonec procházka po střeše Palais Garnier s nádherným výhledem na francouzskou metropoli.

Rezervace bude spuštěna 1. března 2023 v 17:00 hodin SEČ (12:00 hodin SELČ) a bude přijata podle starého známého principu „kdo dřív přijde, ten dřív mele“ – v tomto případě přespává. Letní noční pobyt se uskuteční 16. července a vyjde zájemce na pouhých 37 eur – což je také číslo lóže.

podzemní jezero pod Palais Garnier (foto Paname Paris)

Již před pandemií nabízela platforma Airbnb ve francouzském hlavním městě neobvyklá místa k přenocování – například nádrž se žraloky v městském akváriu, katakomby s lebkami, kabaret Moulin Rouge a skleněnou pyramida v Louvre.

V rámci projektu bude Airbnb také financovat opravu divadelních lóží z 19. století a pomůže pařížské opeře také s modernizací její online streamovací platformy.

zdroj: autorský článek

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments