Pět mladých sólistek vystoupí s Janáčkovou filharmonií Ostrava

S Janáčkovou filharmonií Ostrava vystoupí mladé talentované sólistky. Koncert se bude 22. dubna vysílat online. Diváci jej uvidí například na facebookovém profilu orchestru.

Bella Adamová (foto Janáčkova filharmonie Ostrava)
Bella Adamová (foto Janáčkova filharmonie Ostrava)

“Johannes Brahms, Claude Debussy, Gustav Mahler, Sergej Prokofjev – skladby těchto velikánů zazní v podání pěti mladých sólistek – vítězek Interpretační soutěže Jeunesses musicales,” řekla mluvčí filharmonie Michaela Dvořáková. Dodala, že přenos zajišťují absolventi a studenti oborů multimediálních technik a audiovizuální tvorby na Slezské univerzitě v Opavě.

“Tímto koncertem mimo jiné akcentujeme edukační přesah činností Janáčkovy filharmonie. A to jak na pódiu, tak v zákulisí. Studentům a čerstvým absolventům můžeme nyní věnovat větší prostor a péči, která by za běžného provozu nebyla v takové míře možná. Jsem za tyto příležitosti rád,” řekl ředitel Janáčkovy filharmonie Ostrava Jan Žemla.

Posluchačům se představí například mezzosopranistka Bella Adamová. “Zazpívat si Mahlerovy Rückertovy Písně s Janáčkovou filharmonií Ostrava je splněný sen. Těmto písním se věnuji již mnoho let. Vlastně je to pět intimních obrazů ze života. V tuto dobu ke mně nejvíc promlouvá píseň Um Mitternacht, která vyjadřuje uvědomění si lidské bezmoci, ale také naději a víru v sílu někoho vyššího,” uvedla.

Dále vystoupí hráčka na marimbu Anežka Nováková, violoncelistka Karolina Žáková, klarinetistka Gabriela Matoušková a klavíristka Anna Gaálová.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments