Petr Nekoranec nastupuje do prestižního projektu pro mladé zpěváky při newyorské Met

Dobrá zpráva dorazila v uplynulých hodinách z New Yorku. Toto pondělí tam udělal další důležitý krok v začátcích své slibně nastartované kariéry mladý český tenorista Petr Nekoranec: byl přijat do prestižního Lindemannova programu pro mladé umělce v newyorské Metropolitní opeře.

Petr Nekoranec (foto Jadran Šetlík)
Petr Nekoranec (foto Jadran Šetlík)

Zmíněný projekt při newyorské Metropolitní opeře založil v roce 1980 slavný dirigent James Levine a mezi jeho frekventanty byli mimo jiné Aprile Millo, Paul Groves, Nathan Gunn, Dawn Upshaw, Stephanie Blythe, Mariusz Kwiecień či Kate Lindsay.

Met New York (foto archiv)
Met New York (foto archiv)

Náš za pár dní čtyřiadvacetiletý tenorista je prvním Čechem, který byl do zmíněného projektu přijat. Ke konkurzu byl pozván na základě úspěchů v jedné z nejnáročnějších světových pěveckých soutěží v Toulouse a v soutěži královny Sonji v Oslu.

Petr Nekoranec (foto archiv)
Petr Nekoranec (foto Pavel Horník)

V současné době je Petr Nekoranec členem operního studia v Bavorské státní opeře v Mnichově, kde ho v dubnu 2016 v Cuvilliés Theater čeká titulní role v opeře Albert Herring Benjamina Brittena. Obsáhlý rozhovor s Petrem Nekorancem přinesla Opera Plus před nedávnem, najdete jej zde.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat