PKF — Prague Philharmonia přivítá Marka Kopelenta a Petra Kotíka

PKF — Prague Philharmonia pořádá v pátek 16. prosince již třetí koncert v rámci svého abonentního cyklu soudobé hudby. Na tradičním místě, v sále Divadla NoD v pražské Dlouhé ulici, přivítá dramaturgyně cyklu Hana Dohnálková dva výjimečné hosty – hudební skladatele a zároveň letošní jubilanty Marka Kopelenta a Petra Kotíka.
Petr Kotík, Marek Kopelent (zdroj PKF — Prague Philharmonia)
Petr Kotík, Marek Kopelent (zdroj PKF — Prague Philharmonia)

Speciálním večerem na oslavu životního jubilea hudbou vzdává orchestr PKF — Prague Philharmonia Marku Kopelentovi a Petru Kotíkovi hold. Jak je v Cyklu soudobé hudby již zvykem, koncert bude zakončen debatou.

I když oba skladatelé žili, vyrůstali, studovali a nastartovali svoji tvůrčí uměleckou dráhu v Praze, ubírali se nakonec každý jiným směrem. Zatímco Marek Kopelent komponoval a realizoval svoje projekty na základě domácích a mezinárodních příležitostí a nabídek i nadále převážně v Praze, Petr Kotík se v roce 1969 odstěhoval do USA, kde sám organizoval koncerty, na kterých se hrála jeho hudba a kde jako dirigent a flétnista i vystupoval. A tak činí dodnes.

„Program koncertu vznikal postupně od mých prvních návrhů, přes vzájemné dolaďování a debaty s oběma pány skladateli až po finální podobu, kterou posluchači uslyší v pátek,“ podotýká k programu večera dramaturgyně celého cyklu Hana Dohnálková.

Hudební interpretace se ujmou členové orchestru PKF — Prague Philharmonia a jejich hosté, zpěvačka Michaela Palová a FAMA Quartet. Zazní celkem sedm skladeb, které mapují a představují komorní tvorbu obou pánů od počátku jejich kompoziční práce až téměř po současnost.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments