Plácido Domingo obdrží cenu Österreichische Musiktheaterpreis na neobvyklém místě

Cena Österreichische Musiktheaterpreis za celoživotní přínos bude předána Plácidovi Domingovi 6. srpna na salzburském letišti.
Plácido Domingo (zdroj classictic.com)

V noci ze soboty na neděli byla zveřejněna zpráva, že Plácido Domingo obdrží za celoživotní přínos Österreichische Musiktheaterpreis. Domingo, kterému bude v lednu osmdesát let, byl na základě obvinění několika žen ze sexuálního obtěžování zbaven všech uměleckých pozic v USA. Jako umělec tím také ztratil v USA svůj mediální kredit.

Plácido Domingo obdrží cenu Österreichische Musiktheaterpreis na uzavřené ceremonii na salcburském letišti 6. srpna 2020. Porota, která Dominga nominovala, je sestavena z novinářů: Susanna Dal Monte, Dietmar Baurecht (Burgenländische Volkszeitung), Johannes Enzinger (Kronen Zeitung) , Peter Jarolin (Kurier), Nikolaus Köhler (Art Quarterly), Joachim Leitner (Tiroler Tageszeitung), Boris Priebe (Verlag Felix Bloch Erben Berlín), Dr. Robert Quitta (Die Bühne) a Michael Wruss (Oberösterreichische Nachrichten).

Podivnou okolností je, proč se bude udělování ceny konat zrovna na letišti, tedy v tzv. Schengenském prostoru. V médiích se objevily spekulace, zda nešlo o jakousi dohodu mezi PR týmem Plácida Dominga a pořadateli Österreichische Musiktheaterpreis, aby se zamezilo možným protestním akcím a případné skandalizaci, nebo zda se nenašla žádná vídeňská kulturní instituce, která by svolila poskytnout prostor. V roce 2019 se předávání těchto cen uskutečnilo v Tyrolském zemském divadle v Innsbrucku, v roce 2018 proběhla ceremonie v opeře v Grazu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments