Plácido Domingo ruší své operní vystoupení v Madridu

Španělský operní pěvec Plácido Domingo, který čelí obviněním ze sexuálního obtěžování, zrušil svá příští vystoupení v jednom z madridských divadel. Informovala o tom agentura AFP. Domingo též uvedl, že jeho úterní prohlášení s omluvou ženám, které ho obviňují, bylo nesprávně pochopeno. Pěvec zdůraznil, že se nikdy nechoval k nikomu agresivně a nikdy neměl v úmyslu nikoho obtěžovat či zranit.
Plácido Domingo (foto Bernat Armangue/AP/Shutterstock)

Domingo oznámil, že ruší své účinkování v představeních opery La Traviata v madridském Teatro Real. Dodal, že stejně se zachová i v případě, že by s jeho účastí “měla problém” i další divadla.

Španělský tenorista své rozhodnutí oznámil jen den poté, co mu španělské ministerstvo kultury zrušilo dvě květnová představení v jiném madridském divadle. V divadle Teatro de La Zarzuela měl přitom v květnu vystoupením oslavit 50 let od svého debutu na madridské scéně. Ministerstvo svůj krok zdůvodnilo “solidaritou” s ženami, které podle jejich obvinění Domingo obtěžoval. Reagovalo tak na pěvcovo úterní prohlášení, v němž se ženám omluvil a přijal plnou zodpovědnost za své činy.

Cítím, že musím vydat další prohlášení, abych opravit mylný dojem, který vyplynul z mé omluvy,” sdělil dnes Domingo. “Vím, co jsem neudělal, a znovu (obvinění) popírám. Nikdy jsem se nechoval k nikomu agresivně a nikdy jsem neudělal nic, čím bych bránil či překážel někomu v kariéře,” dodal 79letý Domingo. Doplnil, že jeho “omluva byla upřímná” a patřila všem kolegům, které mohl zranit tím, co řekl či udělal. “Nikdy jsem neměl v úmyslu nikoho zranit či obtěžovat,” doplnil.

Více než tři desítky zpěvaček, tanečnic, hudebnic a dalších umělkyň a zaměstnankyň, které s legendárním pěvcem za posledních 30 let pracovaly, uvedly, že byly obětí či svědkem nevhodného chování a sexuálního obtěžování. Šlo hlavně o mladé ženy na začátku kariéry.

První obvinění vůči Domingovi vzneslo v médiích loni v srpnu devět žen, dalších 11 promluvilo v září. Některé z nich potvrdily, že odmítnutí Domingových návrhů negativně ovlivnilo jejich kariéru. Ženy vypověděly, že se jich Domingo dotýkal, aniž si to přály, naléhal na privátní schůzky, zval je k sobě domů nebo na hotel, často jim telefonoval či se je pokoušel “náhle líbat na ústa“, napsala agentura AP.

Kvůli obviněním Domingo ukončil spolupráci s newyorskou Metropolitní operou či odstoupil z funkce generálního ředitele opery v kalifornském Los Angeles.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na