Plácido Domingo ruší své operní vystoupení v Madridu

Španělský operní pěvec Plácido Domingo, který čelí obviněním ze sexuálního obtěžování, zrušil svá příští vystoupení v jednom z madridských divadel. Informovala o tom agentura AFP. Domingo též uvedl, že jeho úterní prohlášení s omluvou ženám, které ho obviňují, bylo nesprávně pochopeno. Pěvec zdůraznil, že se nikdy nechoval k nikomu agresivně a nikdy neměl v úmyslu nikoho obtěžovat či zranit.
Plácido Domingo (foto Bernat Armangue/AP/Shutterstock)

Domingo oznámil, že ruší své účinkování v představeních opery La Traviata v madridském Teatro Real. Dodal, že stejně se zachová i v případě, že by s jeho účastí „měla problém“ i další divadla.

Španělský tenorista své rozhodnutí oznámil jen den poté, co mu španělské ministerstvo kultury zrušilo dvě květnová představení v jiném madridském divadle. V divadle Teatro de La Zarzuela měl přitom v květnu vystoupením oslavit 50 let od svého debutu na madridské scéně. Ministerstvo svůj krok zdůvodnilo „solidaritou“ s ženami, které podle jejich obvinění Domingo obtěžoval. Reagovalo tak na pěvcovo úterní prohlášení, v němž se ženám omluvil a přijal plnou zodpovědnost za své činy.

Cítím, že musím vydat další prohlášení, abych opravit mylný dojem, který vyplynul z mé omluvy,“ sdělil dnes Domingo. „Vím, co jsem neudělal, a znovu (obvinění) popírám. Nikdy jsem se nechoval k nikomu agresivně a nikdy jsem neudělal nic, čím bych bránil či překážel někomu v kariéře,“ dodal 79letý Domingo. Doplnil, že jeho „omluva byla upřímná“ a patřila všem kolegům, které mohl zranit tím, co řekl či udělal. „Nikdy jsem neměl v úmyslu nikoho zranit či obtěžovat,“ doplnil.

Více než tři desítky zpěvaček, tanečnic, hudebnic a dalších umělkyň a zaměstnankyň, které s legendárním pěvcem za posledních 30 let pracovaly, uvedly, že byly obětí či svědkem nevhodného chování a sexuálního obtěžování. Šlo hlavně o mladé ženy na začátku kariéry.

První obvinění vůči Domingovi vzneslo v médiích loni v srpnu devět žen, dalších 11 promluvilo v září. Některé z nich potvrdily, že odmítnutí Domingových návrhů negativně ovlivnilo jejich kariéru. Ženy vypověděly, že se jich Domingo dotýkal, aniž si to přály, naléhal na privátní schůzky, zval je k sobě domů nebo na hotel, často jim telefonoval či se je pokoušel „náhle líbat na ústa„, napsala agentura AP.

Kvůli obviněním Domingo ukončil spolupráci s newyorskou Metropolitní operou či odstoupil z funkce generálního ředitele opery v kalifornském Los Angeles.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat