Plácido Domingo se distancoval od jogínské školy, která zneužívala klienty

Španělský operní pěvec Plácido Domingo se distancoval od aktivit zločinecké organizace, která třicet let fungovala v argentinské metropoli oficiálně jako škola jógy, ale své klienty zneužívala finančně i sexuálně. Argentinská policie tento měsíc zatkla dvě desítky lidí, které viní mimo jiné z vydírání, praní špinavých peněz či obchodování s lidmi.

Plácido Domingo (foto Fiorenzo Niccoli)
Plácido Domingo (foto Fiorenzo Niccoli)

„Velmi mě mrzí, že jsem po mnoho let několik z těchto lidí považoval za přátele a oni mě jen využili, myslel jsem, že jde pouze o hudebníky,“ řekl Plácido Domingo v úterý v Mexiku po koncertě ve městě Monterrey. Dodal, že se zločineckými aktivitami oné skupiny nemá nic společného.

Argentinská policie vyšetřuje kontakty Dominga s nejméně třemi lidmi ze skupiny, která měla podle policie strukturu sekty a oficiálně nabízela mimo jiné kurzy sebepoznání a „nalezení osobního štěstí“. Od svých klientů ale inkasovala vysoké sumy, i 10 000 dolarů za měsíc, a ženy nutila k prostituci. Tímto způsobem totiž mohli postoupit v hierarchii sekty ze „žaků a žaček“ na vyšší posty.

Na vrcholu pyramidy byl nyní čtyřiaosmdesátiletý zakladatel skupiny Juan Percowicz, zvaný „anděl“ či „mistr“, pod ním byli mimo jiné „apoštolové“. V polovině srpna argentinská policie zatkla 19 lidí, včetně Percowicze, a zadržela u nich přes milion dolarů a řadu starých videokazet s pornografickými nahrávkami.

Pořadatel tento týden zrušil Domingův plánovaný koncert, který se měl konat v polovině října v Santiagu de Chile, nicméně jako důvod uvádí „logistické problémy“.

Plácido Domingo, který letos v lednu oslavil 81. narozeniny a který je šedesát let ženatý s mexickou sopranistkou Martou Ornelasovou, zažil rušení koncertů už před více než dvěma lety poté, co jej v roce 2019 obvinily desítky žen ze sexuálního obtěžování, kterého se měl podle nich dopustit před mnoha lety. Některé ženy uvedly, že odmítnutí Domingových návrhů negativně ovlivnilo jejich kariéru. Jiné ženy, včetně operní hvězdy Anny Netrebko, se tehdy naopak slavného tenoristy zastaly a některé se navíc podivily, proč některé ženy s obviněním přišly až po třiceti letech.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments