Po dvou zrušených ročnících se do Plzně vrátí Noc s operou

Příznivci velkolepé Noci s operou se po dvou zrušených ročnících opět dočkají. V pátek 24. června 2022 se v prostředí Amfiteátru Lochotín představí již avizované operní drama Macbeth s barytonistou Martinem Bártou v titulní roli.
Giuseppe Verdi: Macbeth – DJKT Plzeň (zdroj DJKT Plzeň)
Giuseppe Verdi: Macbeth – DJKT Plzeň (zdroj DJKT Plzeň)

Noc s operou je velkolepé, důstojné a nádherné zakončení divadelní sezóny a naši poslední produkci v roce 2019 – operu Nabucco – navštívilo 7500 diváků,“ říká ředitel Divadla J. K. Tyla Martin Otava.

Macbeth je nejdramatičtější z děl Giuseppe Verdiho a sám skladatel ho prý miloval více než všechny své ostatní opery. Děj vychází ze Shakespearova příběhu o bezuzdné ctižádosti, nezřízené touhy po stále větší moci, ve které Macbeth podléhá našeptávání své ženy. Opera se odehrává ve Skotsku jedenáctého století a oplývá množstvím efektních scén, jakými jsou například sabat čarodějnic, velká středověká bitva nebo velkolepá královská korunovace, které jsou jako stvořené k realizaci pod širým nebem a jejichž atmosféru podtrhne mimo jiné ohromující sborem, velký balet, nový cirkus a světelná show. Skotského šlechtice Macbetha ztvární Martin Bárta, který se s touto rolí setkal nejen v plzeňském divadle, ale také na scéně Národního divadla v Praze. Jako jeho ctižádostivá manželka lady Macbeth vystoupí plzeňská sólistka, držitelka Ceny Thálie Ivana Veberová.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments