Podívaná na plný plyn

Představení Batacchio, nová premiéra souboru Cirk La Putyka, začíná před krásnou, téměř pařížskou, sametovou oponou. Na začátku inscenace se to tak trochu vlažně táhne, nic nového, od etudy k etudě, od kabaretní scény k novocirkusové, na forbíně i za oponou na celkem nudně odhalené černé scéně. Ale v okamžiku, kdy začnou aktéři opět jako vždy bravurně hrát a předvádět technicky perfektní akrobatické výstupy, se chytí každý divák, i ten „silně kritický“.
Jäntti/Komaro: Batacchio – Cirk La Putyka – Jatka 78 Praha 2017 (foto Martin Sršeň)

Anna Schmidtmajerová, charismatická a nádherná herečka, nevšední osobnost v širším spektru dovedností: skvěle zpívá, tančí i uvádí podivnou mnohovrstevnou show, leckdy jako chansoniérka, možná i jako „bordelmamá“… Opět se stává hvězdou souboru.

Inscenace je jako mnohé další projekty Cirku La Putyka vystavěná v podobném principu scénosledu akcí, etud a scének v rámci inscenace, které nejsou sice vždy dobře dramaticky vypointované, ale přináší všem divákům napříč generacím veliké potěšení. Přináší jim radost, touhu i chtění být snad lepší a i na sebe sama být možná náročnější. Vždy jsou tato představení výzvou pro mladé i starší diváky.

Publikum může sledovat technicky výborné výkony, radost z pohybu a nápadité skokové akrobatické choreografie, magii, ekvilibristiku všeho možného typu, přesnou pohybovou techniku, gestiku, výraz, masku herců a tanečníků nebo skutečných „cirkusáků“… Je třeba vyjmenovat všechny aktéry představení: samozřejmou Annu Schmidtmajerovou, technicky vynikající Šárku Bočkovou, tanečníka Sašu Volného, Michala Boltnara, Daniela Komarova, Vojtěcha Fülepa a skvělého performera Jiřího Weismannna.

Batacchio je ve skutečnosti takový zvonkový i bicí nástroj. Možná, že v historickém kontextu tato premiéra navazuje na tradiční představení commedia dell’arte nebo kdovíjakých jiných pouličních muzikantů a komediantů. Ale aktérům to jde opravdu skvěle.

Rostislav Novák, principál a ředitel souboru Cirk La Putyka, dobrý a zajímavý herec, byl opět u zrodu skvělé inscenace finského režiséra Maksima Komara. Jděte se na ni podívat i vy.

Hodnocení autorky glosy: 90%

 

Batacchio
Choreografie: Ilona Jäntti
Režie: Maksim Komaro
Scénografie: Hynek Dřízhal
Kostýmy a make-up: Kristina Nováková Záveská
Světelný design: Jan Mlčoch
Zvukový design: Jan Středa
Hudba: Jan Balcar
Produkce: Cirk La Putyka
Premiéra 12. května 2017 Jatka78 Praha

Účinkují – Šárka Bočková, Michal Boltnar, Vojtěch Fülep, Daniel Komarov, Anna Schmidtmajerová, Alexandr Volný, Jiří Weissmann

www.laputyka.cz

Hodnocení

Vaše hodnocení - Jäntti/Komarov: Batacchio (Cirk La Putyka)

[Celkem: 3    Průměr: 4.7/5]

Mohlo by vás zajímat


Napsat komentář