Poslední koncert sezóny Janáčkovy filharmonie patří vycházejícím hvězdám

Janáčkova filharmonie Ostrava doprovodí na posledním koncertu 69. sezóny tři mladé talentované umělce – teprve šestnáctiletou houslistku, bicistu a polského tenoristu.
Boha Moon (zdroj Janáčkova filharmonie Ostrava)
Boha Moon (zdroj Janáčkova filharmonie Ostrava)

Všichni mladí umělci uspěli v interpretační soutěži Janáčkovy filharmonie Ostrava a posluchačům se představí za doprovodu velkého orchestru ve středu 28. června od 18:00 hodin ve Vesmíru pod vedením dirigentky Aleny Hron, která před pár týdny debutovala na festivalu Pražské jaro. Cyklus věnovaný vycházejícím hvězdám bude součástí i jubilejní 70. sezóny. Janáčkova filharmonie představuje program této koncertní řady, vstupenky na jednotlivé koncerty i celý cyklus jsou již v prodeji.

„Na posledním koncertu sezóny se nám představí tři vycházející hvězdy – mladinká houslistka z Jižní Koreje Boha Moon, která má na kontě řadu ocenění z mezinárodních soutěží, se ujme sólového partu v houslovém koncertu Niccoly Paganiniho. Na programu bude také Inkantace finského skladatele Einojuhani Rautavaary, kterého osobně považuji za jednoho z nejzajímavějších vůbec, a to v podání Davida Paši. Posluchači se mohou těšit na neobvyklé množství bicích nástrojů umístěných před orchestrem. A třetí vycházející hvězdou je polský tenorista Michał Dziedzic,“ uvedl ředitel JFO Jan Žemla.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments