Prague Proms 2019: Banjo Band Ivana Mládka

Jazzová muzika, i když poněkud z jiného šálku, rozezní v průběhu festivalu Prague Proms také sál Divadla Hybernia dne 24. června 2019. Postará se o to nestárnoucí Banjo Band Ivana Mládka, který zde vystoupí s pořadem, nazvaným Od neworleanského jazzu k Jožinovi z bažin a Jezu.
Ivan Mládek (zdroj Prague Proms)

Kapela, která po neuvěřitelných 52 letech své existence má za sebou více než 4000 veřejných vystoupení, má stále nejen své  skalní příznivce, ale také notnou dávku posluchačů, kteří ji sice nevyhledávají, ale dokáží ocenit její nesporné kvality. Hudební seskupení českého bendžisty, zpěváka, baviče, textaře, skladatele, spisovatele, humoristy, muzikanta, komika a kreslíře Ivana Mládka hraje především humorné písničky na pomezí jazzu, country a folku. Řada jeho dadaistických a recesistických písniček u českého publika zlidověla, Jožin z bažin sklízí zasloužené vavříny i v zahraničí a  velmi úspěšně ji uvedla i známá Metallica. Dávno již skončila doba televizních zábav a estrádních pořadů, se kterými byla skupina často spojována, Ivan Mládek o to více času věnuje psaní a malování. Natočil 13 LP a 35 CD, vyšlo mu již 13 humoristických knížek a také 14 posterů jeho „antiperspektivních“ olejů. Možná nebudete vědět, že je také autorem patentu na Guitariano – první sériově vyráběný keyboard pro kytaristy, který byl veřejnosti poprvé představen na Světové výstavě hudebních nástrojů v Anaheimu v r. 2001.

Přijďte se s námi potěšit a pobavit vystoupením souboru, jehož všestranný a kreativní doyen nepřestává překvapovat pokračující řadou zajímavých projektů a právem si tak zasluhuje naši mimořádnou pozornost.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat