Praha 5 bude požadovat vyklizení taneční školy

Radnice Prahy 5 chce dosáhnout vyklizení části budovy v ulici Pod Žvahovem, kterou si od roku 2005 pronajímalo Taneční centrum Praha (TCP). Tomu městská část v roce 2016 vypověděla smlouvu. Centrum se proti výpovědi brání u soudu, který prvoinstančně rozhodl v jeho neprospěch a nyní se čeká na výsledek odvolání. Radnice chce kromě vyklizení požadovat také finanční náhradu za neoprávněné užívání budovy. Uvedla to mluvčí Prahy 5 Markéta Drešlová.
Taneční centrum Praha (zdroj TCP)

TCP mělo původně budovu opustit loni v červenci. Soud by o odvolání, které centrum proti rozhodnutí o platnosti výpovědi vzneslo, měl podle mluvčí Drešlové rozhodnout v řádu několika měsíců. Nejde o první spor vedení centra s městskou částí, v minulosti se již obě strany soudily.

Městská část chce prostory, kde taneční centrum sídlí, využít pro rozšíření základní a mateřské školy Kořenského, která již vyučuje v druhé polovině budovy. Situace se vyhrotila začátkem ledna, kdy se přímo ve sdílené jídelně fyzicky střetli zástupce ředitele základní školy a manažer TCP.

Pokud soud odvolání centra zamítne, bude městská část podle Drešlové požadovat vyklizení budovy. Je připravena vyjít centru vstříc, například počkat do ukončení školního roku. Pokud TCP ani poté objekt neopustí, nechá ho radnice vyklidit pomocí soudního rozhodnutí. “Městská část nabídla v minulosti několik možných prostor pro TCP. Tyto nabídky nebyly využity. Aktuálně zástupci městské části jednají s magistrátem a požadují od něj součinnost ve věci nalezení vhodných prostor,” dodala mluvčí.

Městská část bude podle Drešlové po centru také vymáhat peníze za neoprávněné užívání předmětu nájmu po ukončení smlouvy, a to ve výši dané posudkem. Rada Prahy 5 před nedávnem schválila usnesení, podle kterého bude po centru vymáhat částku ve výši několika set tisíc.

TCP podle svého webu spojuje gymnaziální a umělecké vzdělání. Současné vedení, Vlasta Schneiderová a Antonín Schneider, jej řídí od roku 1980. Od roku 2005 v budově Pod Žvahovem spolu s TCP sídlilo také Osmileté gymnázium Buďánka (dnes Mensa gymnázium), které se v roce 2010 po výpovědi nájemní smlouvy odstěhovalo do Řep. Základní a mateřské škola Kořenského zatím v objektu vyučuje první tři třídy, postupně by tam měl vzniknout celý první stupeň. Městská část objekt postupně opravuje.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat