Praha bude pokračovat v pravidelných obměnách ředitelů divadel

Pražský magistrát bude pokračovat v pravidelných obměnách ředitelů svých příspěvkových organizací v oblasti kultury a cestovního ruchu. Výběr ředitele divadel či muzeí se bude konat vždy po šesti letech od uvedení toho kterého ředitele do funkce. Rozhodl o tom dnes magistrátní kulturní výbor. Letos město vypíše řízení na dva posty ředitelů. Pravidlo o volbě ředitelů zavedlo město před zhruba třemi lety a vypsalo řízení na ředitele v případě divadel nebo Muzea hlavního města.
Divadlo na Vinohradech (archiv OP)

Radní pro kulturu Hana Třeštíková na jednání výboru řekla, že systém podporuje a funguje podle ní dobře. „Je to dobré pro oživení těch příspěvkovek, nasměrování jiným směrem a nakopnutí někam dál,“ řekla Třeštíková. V případě, kde k výměně došlo, se podle ní v čele institucí objevili zajímaví lidé.

V roce 2019 se chystáme vypsat minimálně dvě řízení, budeme postupovat podle toho, jací ředitelé jsou ve svých pozicích nejdéle,“ řekla Třeštíková. O které organizace a ředitele se jedná, neřekla. „Nejdříve to řeknu jim, to je slušnost,“ dodala.

Praha výše zmíněným způsobem například v roce 2017 vypsala řízení na post ředitele Hudebního divadla v Karlíně, kterým se opět stal Egon Kulhánek, a o rok dříve řízení na křeslo ředitele Divadla v Dlouhé. Podobně vedení města hledalo nové ředitele také v případě Divadla Minor a Muzea hlavního města Prahy.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky