Praha bude pokračovat v pravidelných obměnách ředitelů divadel

Pražský magistrát bude pokračovat v pravidelných obměnách ředitelů svých příspěvkových organizací v oblasti kultury a cestovního ruchu. Výběr ředitele divadel či muzeí se bude konat vždy po šesti letech od uvedení toho kterého ředitele do funkce. Rozhodl o tom dnes magistrátní kulturní výbor. Letos město vypíše řízení na dva posty ředitelů. Pravidlo o volbě ředitelů zavedlo město před zhruba třemi lety a vypsalo řízení na ředitele v případě divadel nebo Muzea hlavního města.
Divadlo na Vinohradech (archiv OP)

Radní pro kulturu Hana Třeštíková na jednání výboru řekla, že systém podporuje a funguje podle ní dobře. “Je to dobré pro oživení těch příspěvkovek, nasměrování jiným směrem a nakopnutí někam dál,” řekla Třeštíková. V případě, kde k výměně došlo, se podle ní v čele institucí objevili zajímaví lidé.

Reklama

V roce 2019 se chystáme vypsat minimálně dvě řízení, budeme postupovat podle toho, jací ředitelé jsou ve svých pozicích nejdéle,” řekla Třeštíková. O které organizace a ředitele se jedná, neřekla. “Nejdříve to řeknu jim, to je slušnost,” dodala.

Praha výše zmíněným způsobem například v roce 2017 vypsala řízení na post ředitele Hudebního divadla v Karlíně, kterým se opět stal Egon Kulhánek, a o rok dříve řízení na křeslo ředitele Divadla v Dlouhé. Podobně vedení města hledalo nové ředitele také v případě Divadla Minor a Muzea hlavního města Prahy.

Reklama

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na