Pražští symfonikové zvou děti na procházku do přírody

V dalším z dětských dopoledních představení z cyklu Orchestr na dotek se Pražští symfonikové pomyslně vydají s dětmi na procházku do přírody. Jak je příroda vyjádřena v hudbě, děti objeví s průvodci Markem Němcem a Veronikou Khek Kubařovou. Pořad, jehož dramaturgem je legenda dětských televizních pořadů Jiří Chalupa, bude dirigovat Jan Kučera. Koncert se uskuteční 4. března 2023 v 11:00 hodin v Obecním domě.
Ilustrační obrázek (zdroj Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK)
Ilustrační obrázek (zdroj Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK)

Oblíbené dětské pořady v režii Pražského symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, které se v letošní sezóně dočkaly nového kabátu, čeká již třetí setkání v této sezóně. V prvním díle se děti seznámily s hudbou domova, v druhém objevovaly město a třetí je zavede na výlet do přírody. V pořadu tak zazní ukázky skladeb Z českých luhů a hájů Bedřicha Smetany, Klid lesa Antonína Dvořáka, nebo Příhody Lišky Bystroušky Leoše Janáčka. Vystoupí také tanečníci z Konzervatoře Tanečního centra Praha.

Nově se po boku pana Notičky (Marek Němec), který pořadem provází, objeví slečna Nika, kterou ztvární Veronika Khek Kubařová. Symfonický orchestr bude dirigovat Jan Kučera.

„Ve třetím koncertu půjdeme do přírody. Nebude tam tentokrát slečna Jůlie, ale její sestra Nika. Půjdeme lesem a uslyšíme šumění stromů a větru. Zastavíme se u zurčícího potoka, na pasece uvidíme divoké zvíře, vyjedeme si i na hory, kde to zase bouří a fouká vítr. Vystoupí s námi také studentka konzervatoře Eliška Minářová, která zazpívá úžasnou Saint-Saënsovu skladbu Slavík a růže,“ říká dramaturg pořadu Jiří Chalupa.

Kouzelnice hudba – Marek Němec, Jan Kučera, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK (zdroj Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK)
Kouzelnice hudba – Marek Němec, Jan Kučera, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK (zdroj Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK)

Orchestr na dotek – Vycházka do přírody
4. března 2023, 11:00 hodin
Obecní dům

Účinkující:
Veronika Khek Kubařová – slečna Nika
Marek Němec – pan Notička
Hudební klub Fík
Konzervatoř Taneční centrum Praha
Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK
Jan Kučera – dirigent

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments