Pražští symfonikové zvou děti na výlet kolem světa

Rodinné programy Pražských symfoniků Orchestr na dotek čeká pro tuto koncertní sezónu závěrečný díl. V posledním z celkem čtyř dětských dopoledních představení se děti vydají na výlet do světa. Jak zní hudba z Japonska, z Blízkého východu nebo z džungle, objeví s průvodci Markem Němcem a Veronikou Khek Kubařovou. Pořad, jehož dramaturgem je legenda dětských televizních pořadů Jiří Chalupa, bude dirigovat Jan Kučera. Koncert se uskuteční 22. dubna 2023 v 11:00 hodin v Obecním domě.
Orchestr na dotek – Veronika Khek Kubařová (foto Petr Dyrc)
Orchestr na dotek – Veronika Khek Kubařová (foto Petr Dyrc)

Oblíbené dětské pořady Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK se pro stávající sezónu chýlí ke konci. Závěrečný díl zavede děti i jejich rodiče na výlet za hranice, do blízkých i vzdálených koutů světa. V pořadu tak zazní ukázky hudby japonské, perské, francouzské, vyjadřující rozbouřené moře nebo divokou džungli. Vystoupí také tanečníci z Konzervatoře Tanečního centra Praha.

Pořady provází postava pana Notičky v podání Marka Němce v doprovodu Veroniky Khek Kubařové jako zvědavé slečny Niky. Orchestr diriguje Jan Kučera.

„Ve čtvrtém koncertu se vydáme na cesty. Putování začneme na statku u dědy a u babičky, vypravíme se ale i do světa – k nekonečně modrému moři, možná do Itálie nebo do Japonska a třeba také do Ameriky. A přitom nevytáhneme paty ze Smetanovy síně. Naše úžasná kouzelnice Hudba nás ve své náruči světem pronese,“ říká dramaturgyně dětských pořadů FOK Eva Kolková.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments