Premiéra inscenace Obývací pokoj skupiny tYhle zahájí nový mezinárodní projekt

Studio ALTA zahajuje dvouletý česko-norský projekt s názvem „Spolupráce kulturních domů: Studio ALTA, Black Box Theatre, Baerum Kulturhus“, který je podpořený z finančních mechanismů EHP fondů 2014-2021 v rámci programu Kultura. Projekt se uskuteční v období březen 2021 – březen 2023 a prvním oficiálním výstupem pro veřejnost je premiéra inscenace Obývací pokoj skupiny tYhle, která proběhne 27. a 28.5. 2021 ve Studiu ALTA.
Obývací pokoj (foto Simona Rybová)

Projektem intenzivní spolupráce tří kulturních domů Studio ALTA rozšiřuje svoji mezinárodní působnost. Zaměřuje se především na uměleckou spolupráci, ale také posiluje management.  Partnery projektu jsou Studio ALTA (Česká republika / Praha), Baerum Kulturhus (Norsko / Sandvika) a Black Box Theatre (Norsko / Oslo), tři kulturní domy, které mnoho let formují a vytváří podmínky pro umělce z různorodých uměleckých žánrů a aktivně tak podporují profesionální současné umění a jeho rozvoj. Každý z partnerů pro tento multidisciplinární projekt vybral skupinu výrazných současných umělců, kteří rozvíjí a kombinují současný tanec, performing arts, výtvarné umění a nová média. Mezi vybrané umělce patří: tYhle (Lukáš Karásek, Marie Gourdain, Florent Golfier), Ufftenživot (Jiří Šimek, Sára Arnstein), Peter Šavel, Bára Sigfúsdóttir, Magnus Myhr, Stian Danielson a další.

V rámci projektu proběhnou umělecké rezidence v České republice a Norsku a podpoření umělci představí svá díla v prostorách partnerských organizací v ČR i Norsku, a to v hlavních městech i v regionech. Na programu je také setkávání umělců a zástupců kulturních domů, sdílení zkušeností a vědomostí a rozvíjení společných témat, která posílí vzdělání a kapacitu umělců a kulturních organizací.

Premiéra inscenace Obývací pokoj skupiny tYhle, která se koná ve čtvrtek 27.5. 2021 od 19:30 ve Studiu ALTA, je prvním výstupem projektu pro veřejnost. Záměrem inscenace je inspirovat diváky, aby opustili své zažité stereotypy a podívali se na svůj pokoj i jakýkoliv jiný prostor jinak. Performer Lukáš Karásek propůjčuje různým nábytkům své tělo, aby vytvořil mikrokosmos nejrůznějších vztahů. Jako samostatné bytosti se kusy nábytku v pokoji pohybují, potkávají se s dalšími, interagují, ale nemohou pokoj opustit. Musí se naučit spolu sdílet prostor, podobně jako lidé v rodinách, komunitách i větších společenstvích.

Více o představení a rezervaci vstupenek naleznete zde: https://www.altart.cz/project/tyhle-lukas-karasek-obyvaci-pokoj/

Obývací pokoj (foto Adam Holubovský)

tYhle / Lukáš Karásek: Obývací pokoj

PREMIÉRA: 27.5.2021 v 19:30 ve Studiu ALTA
PRVNÍ REPRÍZA: 28.5.2021 v 19:30 ve Studiu ALTA

Tvůrčí tým:

Autor, performer: Lukáš Karásek
Dramaturgie: Viktor Černický
Scénografie, výroba nábytku: Lukáš Urbanec
Světelný design: Zuzana Režná
Kostýmy: Hynek Petrželka
Produkce: tYhle, Studio ALTA
Partneři: Terén, Cooltour, Cirqueon, Kredance, Tanec Praha / PONEC-divadlo pro tanec

Projekt Obývací pokoj vzniká za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky, statutárního města Brna, Hlavního města Prahy a Státního fondu kultury. Inscenace je součástí projektu „Spolupráce kulturních domů: Studio ALTA, Black Box Theatre, Baerum Kulturhus“ podpořeného z finančních mechanismů EHP.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments