Primabalerína Natalia Osipova vystoupí poprvé v Praze

První sólistka londýnského Královského Baletu, Natalia Osipova, vystoupí poprvé v Praze. Po úspěšném uvedení jejího sólového projektu Force of Nature na zámku v Kroměříži navštíví nejuznávanější primabalerína současnosti Českou republiku letos podruhé. Představení se uskuteční 14. prosince 2022 v Kongresovém centru Praha.

Natalia Osipova (zdroj Royal Ballet London)
Natalia Osipova (zdroj Royal Ballet London)

Natalia Osipova je jednou z nejuznávanějších tanečnic moderní doby, která je po celém světě známá pro svou jedinečnou kombinaci plynulé techniky dynamických a hluboce charismatických emocionálních interpretací v klasickém i současném tanci. V Praze vystoupí v choreografiích klasických i nových. Jejími partnery budou hvězdy Royal Ballet London a hvězdy divadla Rambert London, včetně jejího partnera, amerického tanečníka a choreografa Jasona Kittelbergera.

Mnoha cenami ověnčená umělkyně je oslavována nejen pro svou dokonalost v radikálním, novém, tanečním dramatu, ale i pro své interpretace velkých rolí klasického baletu. Rovněž je všeobecně považována za jednu z nejpozoruhodnějších baletek své generace.

V roce 2013 se Osipova připojila ke Královskému baletu jako první sólistka poté, co v předchozí sezóně hostovala jako Odette (Labutí jezero), kde se objevila spolu s Carlosem Acostou. Mezi její role patří Giselle, ve které debutovala a všechny ohromila, dále Kitri (Don Quijote), Sugar Plum Fairy (Louskáček), Princezna Aurora (Šípková Růženka), Lise (La Fille mal gardée), Titania (Sen), Marguerite (Marguerite a Armand), Julie, Tatiana (Onegin), Manon, Sylvia, Mary Vetsera (Mayerling), Natalia Petrovna (Měsíc v Country), Anastasia, Gamzatti a Nikiya (La Bayadère) a role ve filmech Rhapsody, Serenade, Raymonda Act III, DGV: Danse à grande vitesse a Čajkovskij Pas de Deux. Vytvořila řadu rolí – mimo jiné v Ženě s vodou, Strapless, Woolf Works, Tetractys, Connectome, Meduse a dílech Possokhova a Ratmanského.

Od roku 2018 Natalia produkovala a prezentovala dvě své vlastní show – „Mother“ (choreograf Arthur Pita), prezentovaná v Southbank Center London (2018), a „Carmen“ (choreograf Didy Veldman).

V roce 2019 Osipová hrála v dokumentárním filmu Force of Nature, který poskytl jedinečný pohled do pracovního života jednoho z největších světových umělců, a v roce 2021 vytvořila vůbec první kolekci baletních NFT.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments