Příští týden startuje koncertní cyklus Klasika Viva

Na severu Olomouckého kraje začne příští týden tradiční koncertní cyklus Klasika Viva. Do konce roku organizátoři plánují v Šumperku a v Jeseníku zatím tři koncerty, pokud bude situace ohledně pandemie koronaviru příznivá, přibydou další. Loni sérii koncertů přerušila právě opatření kolem pandemie, pořadatelé museli naplánované koncerty zrušit. Na cyklus každoročně navazuje letní obdoba koncertů v podobě Klášterních hudebních slavností.

Pěvecký sbor Motýli (zdroj Klasika Viva)
Pěvecký sbor Motýli (zdroj Klasika Viva)

Klasika Viva startuje v pondělí v Šumperku vystoupením domácího pěveckého sboru Motýli s renomovaným souborem Musica Bohemica. Na několikrát přeloženém koncertu zazní hudební ztvárnění lidového kalendáře s jeho tradičními zvyky a obřady Český rok skladatele a zakladatele souboru Musica Bohemica Jaroslava Krčka. „Spojení tohoto věhlasného souboru s energií dětského pěveckého sboru slibuje naprosto ojedinělý zážitek,“ uvedl zakladatel cyklu Roman Janků.

V listopadu naváže sólovými recitály v Šumperku a v Jeseníku koncertní kytarista Lubomír Brabec. „Uvidíme dle vývoje pandemické situace, zda budeme moci do programu zařadit i vánoční koncert. V tuto chvíli musíme rozvažovat obezřetně, neboť jsme již poučeni z loňského roku a nemůžeme si dovolit riskovat a opět rušit domluvené závazky,“ podotkl Janků.

Loni museli pořadatelé s ohledem na restrikce koncerty rušit. Původně zakoupené vstupenky jsou stále platné, nové lze pořídit v pokladně Domu kultury Šumperk nebo v Informačním centru Šumperk a v Městských kulturních zařízení Jeseník, doplnili pořadatelé.

Koncertní cyklus Klasika Viva v Šumperku, Jeseníku a v Českém Brodě nabízí již dvacet let pravidelné koncerty klasické hudby v místech, kde tato aktivita chybí. Koná se pravidelně od podzimu do jara. Dramaturgie večerů nabízí mimořádné umělecké zážitky v regionech, na koncertech vystupují renomovaní čeští i zahraniční umělci, ale také začínající mladí umělci. Pořadatelé se nevyhýbají ani multižánrovým projektům.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments