První crowdfundingová kampaň v historii Státní filharmonie Košice se podařila

Hudební svět si 2. března připomněl 200. výročí narození významného českého skladatele Bedřicha Smetany. Státní filharmonie Košice při této příležitosti uvede Smetanovo ikonické dílo Má vlast a na jeho počest spustila crowdfundingovou kampaň se záměrem vydat vinyl s živou nahrávkou tohoto koncertu. Po čtrnácti dnech se podařilo od podporovatelů vybrat cílovou částku, což znamená, že Státní filharmonie Košice vydá symbolicky limitovaných 200 vinylů.
Bedřich Smetana: Má vlast, Štátna filharmónia Košice (grafika Annamária Digoňová)
Bedřich Smetana: Má vlast, Štátna filharmónia Košice (grafika Annamária Digoňová)

Státní filharmonie Košice vyzvala širokou veřejnost, aby její cíl podpořila prostřednictvím crowdfundingové kampaně na StartLabu. Díky 105 podporovatelům, kteří se do kampaně zapojili výběrem jedné z odměn, se podařilo během pouhých čtrnácti dnů vybrat cílovou částku potřebnou k pokrytí nákladů na vydání 200 vinylů. Tím se první crowdfundingová kampaň v historii Státní filharmonie Košice stala úspěšnou.

Vývoj kampaně hodnotí manažerka projektu Katarína Kandriková: “Podpora, které se nám dostalo od prvního dne kampaně, je tou nejkrásnější zpětnou vazbou, jakou jsme si mohli přát. Upřímně si vážíme každého ze 105 příznivců, kteří nás doposud podpořili a díky kterým si splníme náš sen. Velkou radost máme i z vedlejšího efektu kampaně – samotný koncert Má vlast jsme díky ní vyprodali s téměř dvouměsíčním předstihem.”

Vybráním cílové částky však crowdfundingová kampaň nekončí. Až do 20. března 2024 mají příznivci stále možnost podpořit Státní filharmonii Košice výběrem jedné z odměn na platformě StartLab. Po vybrání cílové částky se Státní filharmonie Košice rozhodla stanovit nový milník – z dalších prostředků získaných v rámci kampaně by ráda pokryla náklady spojené se samotným natáčením koncertu. “V posledních dnech kampaně uděláme vše pro to, aby se informace o možnosti podpořit nás a získat tak jednu z exkluzivních odměn dostala k co největšímu počtu milovníků hudby,” dodává Katarína Kandriková.

Kromě vinylové limitované edice a CD se záznamem koncertu košických filharmoniků pod vedením šéfdirigenta Roberta Jindry byl velký zájem také o lukrativní vstupenky na samotný koncert. Ty se z odměn na StartLabu vyprodaly jako první. Zájemci si však stále mohou vybrat kromě hudebních nosičů či dirigentské taktovky také mimořádné zážitky: exkluzivní večeři s šéfdirigentem nebo prohlídku zákulisí košické filharmonie.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments