Ředitel Národního divadla Brno: Návrat k normálnímu provozu je v nedohlednu

Národní divadlo Brno čeká zásadní revize zveřejněných hracích plánů všech tří souborů. Vedení nepředpokládá, že by divadla mohla za dva nebo tři týdny znovu otevřít a začít hrát.
Martin Glaser (zdroj NdB)

„Ostatně vládní představitelé přidávají ob den další a další uzávěry společnosti, takže návrat k alespoň trochu normálnímu provozu je v nedohlednu,“ uvedl dnes ředitel divadla Martin Glaser.

Největší brněnské divadlo v tuto chvíli na základě vládních nařízení zcela zastavilo zkoušky pěveckého sboru, což limituje přípravy baletního titulu Beethoven a opery Eugen Oněgin.

„Pěvci mohou zkoušet v maximálním počtu pěti lidí, takže probíhají individuální korepetice. V baletu a činohře se ovšem dál zkouší, to žádné předpisy nezakazují, jde o běžný výkon práce,“ uvedl Glaser.

Podobně jako při jarním lockdownu české kultury, i nynější uzavření divadel přišlo v situaci, kdy jsou některé inscenace kousek od „cílové pásky“ a jiné ve velmi pokročilém stádiu připravenosti.

„Očekávané inscenaci Kunderovy hry Majitelé klíčů zbývá do premiéry pouhých osm zkoušek. Podobně je téměř nazkoušený balet Beethoven. Další inscenace – činoherní Racek a Nikdo zase mají téměř vyrobené kulisy a kostýmy,“ uvedl Glaser.

Ve skladech stále čeká zcela hotová operní inscenace Řecké pašije, kterou divadelníci dovedli do poslední generální zkoušky. Její premiéra byla odložena už třikrát a zůstává stále v nedohlednu, uzavřel Glaser.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments