Ředitelem Slezského divadla bude manažer Petr Kazík

Ředitelem Slezského divadla v Opavě se stane devětapadesátiletý manažer Petr Kazík. Kazík ve funkci nahradí Aleše Kománka, kterého před časem vedení města odvolalo. Důvodem byly podle radnice ekonomická a personální pochybení. Kománek s kritikou nesouhlasí. Uvedl, že se bude bránit žalobou i trestním oznámením.
Petr Kazík (zdroj Ostravská univerzita)
Petr Kazík (zdroj Ostravská univerzita)

Slezské divadlo Opava je městkou příspěvkovou organizací. Magistrát jej letos dotoval částkou okolo 93 milionů korun. Divadlo je dvousouborové.

Petra Kazíka, který je například prezidentem Sborového studia Permoník či prezidentem České manažerské asociace, dnes jmenovali opavští radní. Funkce se ujme 1. října, nahradí tak Aleše Kománka. “Komise ho vybrala ze šesti uchazečů, kteří se přihlásili do výběrového řízení a splnili podmínky,” uvedl tiskový mluvčí města Roman Konečný. Dodal, že na počátku bylo zájemců sedm. “Jeden z účastníků však nedodal potřebné dokumenty,” dodal.

Nově jmenovaný šéf divadla řekl, že místo ředitele opavského divadla považuje za výzvu. “Bude to náročné,” uvedl. Své působení v Opavě ale vnímá jako časově omezené. “Vidím to na šest let. Pak to předám mladším,” řekl. Jako hlavní úkol si předsevzal “zacelit rány”, najít a vychovat svého nástupce. “Bude potřeba změnit ekonomický model divadla. Například zvýšit návštěvnost,” řekl.

Zda by mělo divadlo nadále zůstat dvousouborové, což je mezi oblastními divadly v Česku rarita, nový ředitel momentálně nedokáže říct. “Chce to hlubší analýzu. Je to výjimečné, že takové divadlo je dvousouborové. Opava si musí říct, zda takovou výjimku chce. Je to ekonomicky náročné. Zase na druhou strnu z pohledu divadla, dramaturgie a diváka to dává logiku,” uvedl.

Kazík v současné době vyučuje na Newton University, je odborným asistentem na Univerzitě Karlově v Praze, kde vyučuje andragogiku a management vzdělávání. V roce 2020 byl zvolen prezidentem České manažerské asociace. Řídil a administroval projekty na lékařské fakultě Ostravské univerzity, byl zde také odborným asistentem či prorektorem pro informatizaci a rozvoj.

Od roku 1997 působil také jako jednatel či ředitel ve společnostech Ambra – Consulting či AHRA – Human Resource Agency. Zpívá v pěveckém sboru Permoník Karviná, kde jako prezident vykonával v posledních sedmi letech manažerskou činnost.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


1 1 vote
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments