Revoluce, svoboda, naděje a víra: Program festivalu Lípa Musica

Revoluce, svoboda, naděje a víra je téma letošního ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica, který v pondělí 6. května 2019 zahájí předprodej vstupenek na koncerty a představení. Festival letos nabídne 22 akcí na 15 místech Libereckého a Ústeckého kraje a v přilehlé části Saska. Uměleckou garanci letos převzal renomovaný houslista, koncertní mistr a partner České filharmonie Josef Špaček, který vystřídal hornistu Radka Baboráka.
Lípa Musica (zdroj Lípa Musica / foto Lukáš Pelech)

Lípa Musica je festival, který se svým rozsahem, kreativitou a kvalitou umělců řadí mezi absolutní špičku. Vždy bylo mým přáním vyzkoušet si takovouto roli a angažovat se ve výběru a oslovování umělců, kteří budou tvořit páteř celého festivalu. Za svůj umělecký život jsem měl příležitost potkat desítky fenomenálních muzikantů z celého světa a nyní mám to potěšení představit ty nejlepší z nich na festivalu,” řekl umělecký garant 18. ročníku Špaček. Ten se mimo jiné představí v projektu koncertních mistrů České a Berlínské filharmonie s Noahem Bedrixem Bangleyem.

Dramaturgicky festival zůstává věrný své ideji prohloubení česko-německého kulturního dialogu a prezentaci vybraných interpretů z ČR i zahraničí. Zároveň ale připomíná 30. výročí sametové revoluce a návrat ke svobodě a demokracii. “Toto téma mě provází od prvního ročníku festivalu. Každým rokem si velmi intenzivně uvědomuji, jak je důležité, že můžeme žít ve svobodě a demokracii,” uvedl ředitel festivalu Martin Prokeš.

Mezi největší hvězdy letošního ročníku patří vokální sexteto The King’s Singers, respektovaní zahraniční instrumentalisté působící sólově i v Berlínské filharmonii a dalších prestižních tělesech, jako Noax Bendix-Balgley, Tobias Feldmann, Sergej Malov, Máté Szücs, Julian Steckel, bajanista Alexander Hrustevich, německý soubor Lautten Compagney v čele s renomovanou houslistkou Julií Schröderovou nebo populární slovenský ansámbl Janoska. Z českých interpretů se představí pěvkyně Simona Šaturová, Markéta Cukrová, violoncellista Jiří Bárta nebo klavírista Miroslav Sekera.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na