Rossiniho operní festival se letos uskuteční v divadle i pod širým nebem

Rossiniho operní festival v Pesaru (ROF) se uskuteční mezi 8. a 20. srpnem 2020, a to i přes okolnosti spojené s koronavirem. Představení se budou konat v místním Teatro Rossini a koncerty na Piazza del Popolo v historickém centru města.
Rossini Opera Festival Pesaro (zdroj FB)

Letošní 41. ročník ROF byl upraven na míru nestandardním podmínkám a státním nařízením v souvislosti s ochranou hudebníků i publika před dalším šířením nákazy koronavirem.

Prezident festivalu ROF Daniele Vimini říká „Nevzdali jsme to a v uplynulých týdnech jsme se usilovně snažili uvážit nejrůznější možnosti a scénáře. Sovrintendente Ernesto Palacio prokázal festivalu výjimečnou službu. Letošní ročník, který se koná exklusivně v centru města, bude pro italské publikum mimořádně fascinujícím zážitkem, a doufáme, že i pro zahraniční hosty, pokud bude cestování možné. Přesunutí celého festivalu do budovy Teatro Rossini a na Piazza del Popolo bude oslnivá událost, ze které bude město žít ještě dlouho.“

Ústřední součást festivalu, nová inscenace Rossiniho opery Manželství na směnku (La cambiale di matrimonio), se uvádí ve dnech 8., 11., 13., 17. a 20. srpna 2020 v Teatro Rossini. Orchestra Sinfonica G. Rossini (OSR) bude umístěn v hledišti, a publikum bude sledovat představení pouze z lóží. V roli dirigenta tentokrát debutuje ruský tenorista Dmitry Korchak.

V inscenaci opery v režii Lawrence  Dalea a výpravou Garyho McCanna se v hlavních rolích představí Carlo Lepore (Tobia Mill), Dilyara Idrisova (Fanny), Davide Giusti (Edoardo Milfort), Iurii Samoilov (Slook), Alexander Utkin (Norton) a Martiniana Antonie (Clarina). Jedná se o koprodukci s Royal Opera House Muscat v Ománu, kde se plánuje její provedení v lednu 2021. Poslední představení se vysílá v živém přenosu online a stejně jako každý rok i na obří obrazovce na Piazza del Popolo.

Spolu s operou je na programu též kantáta Giovanna d’ArcoMariannou Pizzolato v hlavní roli.

Na náměstí se plánují i sólové pěvecké recitály: Olga Peretyatko (9. srpna), Nicola Alaimo (10. srpna), Jessica Pratt (14. srpna), Juan Diego Flórez (16. srpna), trio Alfonso Antoniozzi, Paolo Bordogna a Alessandro Corbelli (18. srpen) a Karine Deshayes (19. srpna). Orchestr OSR budou dirigovat Michele Spotti, Nikolas Naegele a Alessandro Bonato.

Na festivalu ROF již v minulosti vystoupila řada operních hvězd jako Marilyn Horne, Montserrat Caballé, June Anderson či Luciano Pavarotti.

 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat