Rozhodnuto: Jakub Hrůša povede Bamberské symfoniky až do roku 2029

Bamberské symfoniky povede do roku 2029 jejich stávající šéfdirigent Jakub Hrůša. Dnes to oznámil bavorský ministr kultury Markus Blume, který označil spojení českého umělce s bamberským tělesem za něco zcela mimořádného.
Jakub Hrůša (foto Petra Hajská)
Jakub Hrůša (foto Petra Hajská)

“To musí být láska,” uvedl Blume. Jakub Hrůša dává Bamberským symfonikům hlas i duši. Plody tohoto inspirujícího partnerství jsou vidět v bezpočtu výjimečných a dojemných hudebních momentů, které těší publikum v Bavorsku i daleko za hranicemi!” dodal zemský ministr.

Hrůša dnes společně s Blumem a intendantem symfoniků Marcusem Rudolfem Axtem podepsal dohodu, že orchestr povede i v dalších sezonách. K ujednání řekl, že orchestr společně s hudebníky, vedením a publikem se pro něj stal srdečným a harmonickým domovem a zároveň uchvacujícím dobrodružstvím. “Máme tolik skvělých společných plánů, na jejichž uskutečnění by nestačilo ani vícero lidských životů. Takže z tohoto a mnoha dalších důvodů jsem šťastný, že jsme zvolili cestu zůstat nadále úžasným týmem,” prohlásil Hrůša.

Šéfdirigentem Bamberských symfoniků je od září 2016 a za tu dobu si vysloužil řadu ocenění a uznání. Například v roce 2021 získali Bamberští symfonikové za nahrávku 4. symfonie Gustava Mahlera Cenu německé hudební kritiky. Za trvalé prosazování především děl českých autorů v roce 2020 udělila Akademie klasické hudby Hrůšovi Cenu Antonína Dvořáka. O rok později se stal vítězem cen České hudební akademie Anděl v kategorii klasika. Letos pak obdržel Bavorskou kulturní cenu za zásluhy o povznesení dobrého jména Bamberských symfoniků.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments