RTVS odvysílá na Nový rok dokument Slovenská filharmónia v Dubaji

V září letošního roku vystoupila Slovenská filharmonie se svým šéfdirigentem Danielem Raiskinem na mezinárodním hudebním festivalu InClassica v Dubaji. Spolu s orchestrem odcestoval do Spojených arabských emirátů štáb RTVS, aby zmapoval umělecký zájezd filharmoniků a připravil cestopisný dokument. RTVS jej bude vysílat 1. ledna 2022 v 10:45 na Dvojce. Připravili ho redaktorka Katarína Vargová a režisér a kameraman Jaro Ridzoň.

Slovenská filharmónia v Dubaji, Daniel Raiskin (zdroj Slovenská filharmónia)
Slovenská filharmónia v Dubaji, Daniel Raiskin (zdroj Slovenská filharmónia)

Slovenská filharmonie se představila v Dubaji na čtyřech festivalových koncertech pod vedením šéfdirigenta Daniela Raiskina (7. a 9. září 2021) a arménského dirigenta Sergeje Smbatyana (6. a 8. září 2021). Po boku Slovenské filharmonie vystoupili světově uznávaní sólisté – britský houslista Daniel Hope, rakouský klarinetista Andreas Ottensamer, americký houslový virtuos Gil Shaham a rakouský klavírní virtuos Rudolf Buchbinder.

Na letošním ročníku festivalu InClassica se představila hvězdná sestava umělců z celého světa – Denis Macujev, Maxim Vengerov, Yekwon Sunwoo, Mischa Maisky, Daniel Lozakovich, Steven Isserlis, Fazil Say, Rudolf Buchbinder, Gil Shaham, Daniel Hope, Danielle de Niese, Behzod Abduraimov a Andreas Ottensamer. Festival se konal od 28. srpna do 26. září 2021.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments