Ruské baletky za koronaviru cvičí v kuchyních a v obýváku

Ruské baletky, zavřené v domácí izolaci, sehrály představení ve svých domovech, aby si udržely fanoušky na internetu. Divadla po celé zemi jsou zavřená kvůli koronaviru.
Ruští tanečníci za koronaviru cvičí v kuchyních a v obýváku (zdroj YouTube)

Sedm tanečnic a tanečníků z petrohradského Michajlovského divadla předvedli před kamerou otočky ve svých kuchyních, zvedačky v obýváku a taneční krůčky během zametání podlahy. Svá vystoupení zkompilovali do videa, které si získalo diváky na sociálních sítích.

Umělci zůstávají věrni sobě i za nynějších neobvyklých podmínek. I když přišli o příležitost interakce s diváky v hledišti, jejich domovy jim posloužily jako scéna a tvůrčí platforma,” uvedlo Michajlovské divadlo.

S nápadem podle divadla přišel hlavní tanečník Ivan Vasiljev, který v jedné ze scén tříminutového videa, natočeného na hudbu rakouského skladatele Ludwiga Minkuse, zdvíhá a přenáší přes obývací pokoj primabalerínu Mariji Vinogradovovou, zrovna cosi míchající v rendlíku.

Je nutné zůstat pozitivní. Bez ohledu na to, že ne všechno jde tak dobře, jak bychom si přáli, je důležité zachovat si úsměv a dobrou náladu. Dobrá nálada a smysl pro humor zachrání svět,” tvrdí o poselství videa Vasiljev.

Jiná ruská divadla podnikla podobné akce, protože zůstávají pro veřejnost uzavřená. Operní a baletní divadlo v Permu, průmyslovém městě ležícím asi 1100 kilometrů na východ od Moskvy, zavedlo představení pro jediného diváka v hledišti, zatímco ostatní mohou výkony umělců sledovat na internetu.

https://m.youtube.com/watch?v=F2bFD-EMx-M

Slavné moskevské Velké divadlo zpřístupnilo na internetu některá ze svých dřívějších představení. Ředitel divadla Vladimir Urin si listu Kommersant dnes postěžoval, že každý den, kdy hlediště zůstává zavřené, přichází divadlo o devět milionů rublů (asi tři miliony Kč) a že se bojí o přežití souboru, pokud v září neobnoví představení.

Každopádně se domnívá, že koronavirus změní poměry a že si žádná scéna nebude moci dovolit vyplácet takové honoráře, jaké platila v loňském roce. Lidé si po znovuotevření divadla “sotva budou moci dovolit kupovat vstupenky za dřívější ceny“, dodal.

Rusko dnes oznámilo další rekordní přírůstek nakažených za jediný den a se 1459 novými případy se tam zvýšil celkový počet infikovaných na 10.131, z toho zatím 76 lidí zemřelo.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat