Ruské baletky za koronaviru cvičí v kuchyních a v obýváku

Ruské baletky, zavřené v domácí izolaci, sehrály představení ve svých domovech, aby si udržely fanoušky na internetu. Divadla po celé zemi jsou zavřená kvůli koronaviru.
Ruští tanečníci za koronaviru cvičí v kuchyních a v obýváku (zdroj YouTube)

Sedm tanečnic a tanečníků z petrohradského Michajlovského divadla předvedli před kamerou otočky ve svých kuchyních, zvedačky v obýváku a taneční krůčky během zametání podlahy. Svá vystoupení zkompilovali do videa, které si získalo diváky na sociálních sítích.

Umělci zůstávají věrni sobě i za nynějších neobvyklých podmínek. I když přišli o příležitost interakce s diváky v hledišti, jejich domovy jim posloužily jako scéna a tvůrčí platforma,“ uvedlo Michajlovské divadlo.

S nápadem podle divadla přišel hlavní tanečník Ivan Vasiljev, který v jedné ze scén tříminutového videa, natočeného na hudbu rakouského skladatele Ludwiga Minkuse, zdvíhá a přenáší přes obývací pokoj primabalerínu Mariji Vinogradovovou, zrovna cosi míchající v rendlíku.

Je nutné zůstat pozitivní. Bez ohledu na to, že ne všechno jde tak dobře, jak bychom si přáli, je důležité zachovat si úsměv a dobrou náladu. Dobrá nálada a smysl pro humor zachrání svět,“ tvrdí o poselství videa Vasiljev.

Jiná ruská divadla podnikla podobné akce, protože zůstávají pro veřejnost uzavřená. Operní a baletní divadlo v Permu, průmyslovém městě ležícím asi 1100 kilometrů na východ od Moskvy, zavedlo představení pro jediného diváka v hledišti, zatímco ostatní mohou výkony umělců sledovat na internetu.

Slavné moskevské Velké divadlo zpřístupnilo na internetu některá ze svých dřívějších představení. Ředitel divadla Vladimir Urin si listu Kommersant dnes postěžoval, že každý den, kdy hlediště zůstává zavřené, přichází divadlo o devět milionů rublů (asi tři miliony Kč) a že se bojí o přežití souboru, pokud v září neobnoví představení.

Každopádně se domnívá, že koronavirus změní poměry a že si žádná scéna nebude moci dovolit vyplácet takové honoráře, jaké platila v loňském roce. Lidé si po znovuotevření divadla „sotva budou moci dovolit kupovat vstupenky za dřívější ceny„, dodal.

Rusko dnes oznámilo další rekordní přírůstek nakažených za jediný den a se 1459 novými případy se tam zvýšil celkový počet infikovaných na 10.131, z toho zatím 76 lidí zemřelo.

Mohlo by vás zajímat