Sankot má smůlu. Jako náměstek na kultuře skončil

Ekonomickým náměstkem ministra kultury se dnes stal Jiří Richter, který tento post již dříve zastával. Nahradil kontroverzního Martina Sankota, kterého ministr Jiří Balvín odvolal záhy po svém nástupu do funkce.Další personální změny se v úřadu podle jeho mluvčí v současné době nepřipravují.

Jiří Richter na ministerstvu kultury v pozici ekonomického náměstka působil dlouhá léta, do této funkce jej v roce 2000 jmenoval někdejší ministr Pavel Dostál. Richter je vzděláním doktor práv, po ukončení studií pracoval převážně ve státní správě. Z pozice náměstka ho v roce 2010 odvolal tehdejší ministr Jiří Besser.

Martin Sankot se ekonomickým náměstkem stal na počátku působení ministryně Aleny Hanákové. V širší známost vešel zejména poté, co ministryně na hodinu odvolala tehdejšího ředitele Národního divadla Ondřeje Černého. Sankot jeho náhlý konec oficiálně zdůvodňoval několika věcmi, například klesající návštěvností divadla či odchodem kvalitních umělců; o pár dní později tyto argumenty vzal zpět.Alena Hanáková Sankota po odvolání Černého pověřila vedením první české scény, po protestech nejen umělecké obce ale toto své rozhodnutí zrušila. Zajímavé jistě bude sledovat, kam teď kroky Martina Sankota povedou…

Mohlo by vás zajímat


1
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
grey

Obávám se, že nejenom pan Sankot, ale mnozí občané ČR budou mít smůlu s novým ministrem, odborníkem na kulturu, panem Balvínem. Inu, lepší už to nebude.