Sergej Polunin začíná v Praze sérii představení ve Foru Karlín

Na prvním z pěti celovečerních vystoupení se ve středu 17. dubna 2019 v Praze představí světová baletní celebrita, ukrajinský tanečník Sergej Polunin. Původně plánované dva večery pořadatelé kvůli velkému zájmu diváků rozšířili na pět, budou v karlínském Foru, uvedla za pořadatele Kateřina Dědková. Vstupenky i přes vysokou cenu kolem 5000 korun si zakoupilo přes 5000 diváků, na středeční, sobotní a nedělní večer je několik desítek lístků ještě v prodeji.
Sergej Polunin a Tom Waddington v představení Satori (foto Tristram Kenton)

Sergej Polunin, jemuž ke globální slávě pomohl taneční klip na youtube, v Praze vystoupil už před dvěma lety. V Národním divadle se promítal film Dancer o jeho kariéře a tanečník také uvedl svou choreografii Take Me To Church. Právě ta ho proslavila a na internetu má do dneška skoro 27 milionů zhlédnutí.

Nadcházející série vystoupení se jmenuje Satori. První část celovečerního programu nabídne jak slavná klasická baletní díla, tak moderní scénický balet, v rámci kterého Polunin zatančí i na zmíněný hit. Druhá polovina představení bude patřit titulnímu dílu Satori, jehož choreografii vytvořil Polunin, režíroval jej Gabriel Marcel del Vecchio z Cirque du Soleil a scénu navrhl David LaChapelle.

Polunin se narodil 20. listopadu 1989 v ukrajinském městě Cherson. Od čtyř do osmi let trénoval balet na tamní akademii, následující čtyři roky navštěvoval Státní choreografický institut v Kyjevě. Od 13 let žil ve Velké Británii a v 19 letech se stal nejmladším sólistou Královského baletu v Londýně, ve 23 letech byl uměleckým šéfem souboru.

V roce 2012 překvapil taneční svět, když oznámil, že s tancem končí, protože se chce věnovat herectví. Nakonec se přesunul do Ruska a dál tančí. Rozhodnutí pokračovat v tanci prý přišlo právě během natáčení zmíněného klipu, který měl původně být jeho posledním tanečním vystoupením.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat