Sergej Polunin začíná v Praze sérii představení ve Foru Karlín

Na prvním z pěti celovečerních vystoupení se ve středu 17. dubna 2019 v Praze představí světová baletní celebrita, ukrajinský tanečník Sergej Polunin. Původně plánované dva večery pořadatelé kvůli velkému zájmu diváků rozšířili na pět, budou v karlínském Foru, uvedla za pořadatele Kateřina Dědková. Vstupenky i přes vysokou cenu kolem 5000 korun si zakoupilo přes 5000 diváků, na středeční, sobotní a nedělní večer je několik desítek lístků ještě v prodeji.
Sergej Polunin a Tom Waddington v představení Satori (foto Tristram Kenton)

Sergej Polunin, jemuž ke globální slávě pomohl taneční klip na youtube, v Praze vystoupil už před dvěma lety. V Národním divadle se promítal film Dancer o jeho kariéře a tanečník také uvedl svou choreografii Take Me To Church. Právě ta ho proslavila a na internetu má do dneška skoro 27 milionů zhlédnutí.

Nadcházející série vystoupení se jmenuje Satori. První část celovečerního programu nabídne jak slavná klasická baletní díla, tak moderní scénický balet, v rámci kterého Polunin zatančí i na zmíněný hit. Druhá polovina představení bude patřit titulnímu dílu Satori, jehož choreografii vytvořil Polunin, režíroval jej Gabriel Marcel del Vecchio z Cirque du Soleil a scénu navrhl David LaChapelle.

Polunin se narodil 20. listopadu 1989 v ukrajinském městě Cherson. Od čtyř do osmi let trénoval balet na tamní akademii, následující čtyři roky navštěvoval Státní choreografický institut v Kyjevě. Od 13 let žil ve Velké Británii a v 19 letech se stal nejmladším sólistou Královského baletu v Londýně, ve 23 letech byl uměleckým šéfem souboru.

V roce 2012 překvapil taneční svět, když oznámil, že s tancem končí, protože se chce věnovat herectví. Nakonec se přesunul do Ruska a dál tančí. Rozhodnutí pokračovat v tanci prý přišlo právě během natáčení zmíněného klipu, který měl původně být jeho posledním tanečním vystoupením.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na