Silvestrovské a novoroční koncerty ve Slovenské filharmonii bude řídit Rastislav Štúr

Silvestrovské koncerty 30. a 31. prosince 2022 a Novoroční koncert 2. ledna 2023 Slovenské filharmonie bude z důvodu nemoci nakonec řídit Rastislav Štúr.
Rastislav Štúr (zdroj Slovenská filharmonie)
Rastislav Štúr (zdroj Slovenská filharmonie)

Na koncertech zazní mix melodií (včetně swingu, valčíku, polky, tanga a jazzu) ve výběru skladeb britských a amerických skladatelů – Leonarda Bernsteina, George Gershwina, Frederica Loeweho a Andrewa Lloyda Webbera. Sólisty večerů budou klavírista Ladislav Fančovič, v jehož podání zazní Rapsodie v modrém Georga Gershwina, sopranistka Martina Masaryková a tenorista Ľudovít Ludha. Slovenská filharmonie vystoupí pod taktovkou Rastislava Štúra.

Koncert zahájí hudba amerického skladatele, dirigenta a známého hudebního propagátora Leonarda Bernsteina. Tři taneční epizody z opery On the Town vystřídá virtuózní číslo koloraturních sopranistek Glitter a Be Gay, árie Cunegonde z operety Candide. Zazní také Maria z muzikálu West Side Story. Program bude pokračovat suitou z muzikálu Fredericka Loeweho My Fair Lady. Na závěr koncertu zazní ukázky z muzikálu Fantom opery britského skladatele Andrewa Lloyda Webbera.

Silvestrovské koncerty se budou konat v pátek 30. prosince v 19:00 hodin, v sobotu 31. prosince 2022 v 16:00 hodin a Nový rok 2023 oslavíme hudbou v pondělí 2. ledna 2023 v 19:00 hodin.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments