Slavný módní návrhář Christian Lacroix v opeře

Už jenom pár hodin dělí Staatsoper Unter den Linden od premiéry Händelovy Agrippiny. Jedním z jejích hlavních magnetů bezesporu budou kostýmy od slavného francouzského módního návrháře Christiana Lacroixe, který je považován za jeden z pilířů světové módy. Chystaná berlínská operní produkce Agrippiny je již několikátou prací této návrhářské superstar pro operu a balet.

Nejnovější kostýmní zakázka osmapadesátiletého uznávaného tvůrce je první poté, co Christian Lacroix loni před koncem roku vstoupil do konkurzního řízení. Obchodní soud v Paříži následně přijal úsporný plán americké skupiny Falic, majitele firmy. Ten spočívá v tom, že bude zachráněna alespoň kontrola licencí v odvětví parfumerie a módních značek. Znalce to však ani příliš nepřekvapilo, protože francouzská společnost za 22 letod svého založení nikdy nevytvořila zisk. Roční ztráty přesáhly deset milionů eur při tržbách 30 milionů eur.

Zpátky ale k zítřejší berlínské premiéře Händelovy Agrippiny.


Režie Händelovy opery se v Berlíně ujal francouzský režisér Vincent Boussard, který má na svém kontě už několik inscenací barokních oper. Uvedením Agrippiny pokračuje Státní opera Pod lipami v barokních produkcích pod vedením Reného Jacobse se specializovaným orchestrem, berlínskou Akademií staré hudby. Také v obsazení je řada zvučných jmen v čele s Alexindrinou Pendatchanskou v titulní roli.
Nejdražší vstupenky příjdou na 126 eur, tedy asi 3300 korun. Händelova Agrippina je předposlední premiérou ve státní opeře, která stojí na hlavním berlínském bulváru Unter den Linden, před její tříletou rekonstrukcí. Od října by pak měl soubor vystupovat v Schillerově divadle.

www.staatsoper-berlin.de

www.christian-lacroix.fr

Mohlo by vás zajímat


Reakcí (2) “Slavný módní návrhář Christian Lacroix v opeře

  1. Leonora3:
    Aj nejlepsie operne divadla sveta sa snazia, co to da, prilakat divakov a to nielen hviezdami, ale vsetkymi slozkami. Kostymi nie su vynimkou. Minuly rok som videla v Metshope vystavene roby Renee Fleming, ktore mala na sebe pri otvaracom gala predstaveni (z kazdej opery jedno dejstvo) od Karla Lagerfelda (Manon) Christiana Lacroix (Traviata) a Johna Galliani (Capriccio). Guru svetovej mody Anna Wintour uviedla tieto modely v casopise Vogue. Tuto sezonu robi modny dom Miuccia Prada kostymy pre Attilu. Koho zajuima top moda a haute couture ,vie, ze ide o najrenomovanejsie (i najdrahsie)modne domy sveta.

Napsat komentář